Ana Sayfa Bankacılık Garanti BBVA Avans Hesap ve Özellikleri

Garanti BBVA Avans Hesap ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Garanti BBVA, müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına cevap vermek için farklı hizmetler vermekte ve çözümler üretmektedir. Bu kapsamda verilen avans hesap hizmeti, son derece etkilidir. Bu yazımızda Garanti BBVA avans hesap ve özellikleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Garanti BBVA Avans Hesap Nedir?

Garanti BBVA avans hesap; vadesiz hesabınıza tanımlanan ve hesabınızda para yok iken belirlenen limite kadar size avans sağlayan hesaptır. Ek hesap ya da kredili mevduat hesabı adıyla da bilinen söz konusu hesap türü, kısa süreli nakit ihtiyaçlarına etkin olarak cevap vermektedir. Avans hesap sayesinde hesabınızda para olmadığında dahi harcamalarınıza devam edebilir, ATM’den para çekebilir, faturalarınızı ödeyebilir, havale ve EFT gibi işlemler dahi yapabilirsiniz.

Garanti BBVA, kullanmış olduğunuz avansı taksitli olarak da ödemenize imkan verir. Avans limitinizin %80’inine kadar olan harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz. Taksitli harcama için alt limit 100 TL olarak belirlenmiş olup, daha düşük tutarların taksitli olarak ödenmesi söz konusu değildir. Yapılacak taksit sayısı ise 3 ile 12 arasında olup, sizin isteğinize göre belirlenir.

Garanti BBVA avans hesap için %1,60 oranında faiz uygulanır. Ödemeleri zamanında yapmamanız durumunda ise uygulanan günlük faiz oranı %2’ye çıkar. Normal bir kullanımda 100 TL için vergiler de dahil olmak üzere günlük 6 kuruş faiz ödersiniz. Bu oran, ayda 1,8 TL ödemenize neden olur. Örneğin 3.000 TL avans kullandınız ve bunu 1 ay sonunda ödediniz. Banka tarafından istenen faiz 54 TL’dir. Söz konusu faiz oranlarının değişebileceğini unutmayın.

7/24 kullanabileceğiniz avansların ödemesi için vadesiz hesabınıza para yatırmanız yeterlidir. Hesabınıza yatıracağınız paradan direkt olarak avans hesap harcamalarınız kesilecektir. Ödemeleri aylık ya da 3 aylık olarak yapabilirsiniz. Ne sıklıkta ödeme yapmak istediğinizi banka ile görüşmeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz