Ana Sayfa Bankacılık TEB Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

TEB Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

TEB Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?
TEB Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

TEB emeklilere ne kadar promosyon veriyor? Emekli bir insanın isteyeceği en önemli şey hayat standartlarını çalışırkenkiyle aynı tutmaktır. Bunun içinse çalıştığı her gün içinse prim ödemektedir, primi dolan emekliler ise Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuru yaparak emekli maaşlarının keyfini çıkarabilir, ayrıca primi yüksek olan emeklilerimiz promosyon ve daha birçok avantajdan yararlanma fırsatı buluyor peki bu nasıl mı oluyor?

Müracaat ettiğiniz kurum ve kuruluşlar bunlardan bazıları devletle anlaşmalı olup sizlere daha fazla avantaj sağlıyor bu avantajlar kurumdan kuruma değişmektedir. Emeklilerimize en uygun, rahat ve emekli yaşamları boyunca sorun yaşamayacak bir kurumu seçmelidir.

Emekli Maaşı Hakkında 

Bilmeniz gereken en önemli şey çalışmaya başladığınız tarih ve hangi tarihe kadar çalışacağınızdır. Ülkemizde bildiğiniz gibi emeklilik işlemlerini düzenleyen bir kuruluş vardır (Sosyal Güvenlik Kurumu) ödediğiniz gün veya sizin ayrıyeten ekstra yatırdığınız miktar kadar aldığınız emeklilik maaşı da fazla olacaktır. Emeklilik maaşı hesaplamaları için Sosyal Güvenlik Kurumunu ziyaret edebilirsiniz ve başvuru için.

TEB’in Bireysel Emeklilik Sistemi 

TEB devlet yönetiminde işleyen bir sistem yapısı vardır sizlere gelecekte ihtiyacınız olacak miktarı hesaplayan, bunun içinse sizlere finansal danışmanla yardım eden bir kurumdur. Ayrıca size gelecek için tasarruf konusunda da yardımcı oluyorlar.

TEB Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

TEB emeklilerine aylık 750 TL’ye kadar emeklilik promosyonu veriyor, promosyonun yanı sıra sizlere devlet bünyesinde sunduğu avantajlarla ikinci baharınızı yaşamanızı da temin ediyor. Maaş bandına göre verilen promosyonu söylersek 0-1.499 TL (500 TL), 1.500-2.499 TL arası (625 TL), 2.500 TL ve üzeri içinse 750 TL ye kadar promosyon fırsatı sunuyor. TEB’in diğer ayrıcalıkları nelerdir? TEB emeklilerine sunduğu avantaj ise;

Anlaşmalı oldukları diğer bankalardan (Finansbank ve Denizbank) ATM’lerinden ayda 3 kez para çekme ve yatırma ve diğer işlemler için siz den ücret almıyorlar. Nakit çekim limitlerinin yüksek olması (3000 TL), yüksek faiz sunan marifetli hesap, müşteri hizmetlerinde öncelik hakkı, bireysel internet, şube ve mobil kanallardan yapacağınız EFT/Havale işlemlerinde masrafsızlık.

TEB’den Emeklilik Maaşı ve Finansal İşlemler

Emeklilik maaşları Sosyal Güvenlik Kurumdan hesaplanıyor ve ne kadar maaş alacağınızı öğrenmek istiyorsanız ilgili kuruma giderek öğrenebilirsiniz. Emeklilik maaşınızı fazla almak için yatırdığınız primin fazla olması işinizi kolaylaştırmaktadır aylık olarak yatırdığınız fazladan miktar size gelecekte daha rahat yaşama imkanı sunmaktadır. Emekli olduktan sonra TEB’e başvuru ve planlamalarınızı yaptınız buna alacağınız maaşa göre promosyonunuz da hesaplanır, mutlaka gelecek planlarınız için finansal danışmandan yardım almayı unutmayın.

Alacağınız maaşı hesaplamak için hangi statüde olduğunuz, prim gününüz esas alınır nasıl hesaplandığına gelecek olursak; SGK’ya yıllık olarak prim ödenen gün sayısı ve emeklilik maaşı talep edilene kadar ”Güncelleme Katsayısı” ve bu şekilde güncellenmesi, bu şekilde bulunan aylık kazancın “aylık bağlama oranı” ile çarpılmasıyla bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz