Ana Sayfa Bankacılık Akbank ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

Akbank ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

Bu yazımızda çoğunlukla para yatırmak isteyen kişilerin sorduğu ATM’den başkasının hesabına nasıl para yatırılması gerektiği olmaktadır. Bizler de size yardımcı olabilmek için bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız. Aşağıda göreceğiniz adımlar sayesinde hızlı bir şekilde sizler de ATM’den başkasının hesabına kolay bir şekilde para yatırabileceksiniz. 

Para yatırırken karşı tarafın iban numarası ve hesap numarasını mutlaka almanız gerektiğini de unutmayınız. Böylelikle hızlı bir şekilde yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız, havale ve eft gibi işlemlerle dakikalar içerisinde telefonunuzda istediğiniz hesaba para gönderme işlemini halledebilirsiniz. Bunun için ATM’ye gitmenize gerek yoktur. Ama bizler de sizin için ATM’den nasıl para gönderebileceğinizi alt kısımda yer verdik.

Akbank ATM’den Başkasının Hesabına Para Nasıl Yatırılır?

Kendiniz Akbank bankası müşterisi değilseniz ve Akbank bankası müşterisine para yatıracaksanız, alt kısımda yer aldığı şekilde yatırabilirsiniz. 

 1. Akbank Direkt’te sağ üst menüden “ Para çekme/ Yatırma” seçilir. “Referans kodu ile para yatırma” seçeneğine tıklanır. Para yatırmak istenilen hesap seçilir.
 2. ATM’deki “GİRİŞ” tuşuna basılır.
 3. Kartsız İşlemler ana menüsündeki Para Çekme butonu altındaki “Referans Numarası ile Para Yatırma” fonksiyonu seçilir.
 4. Akbank Direkt Mobil ekranında gösterilen referans numarası gösterilir.
 5. Para yatırılır ve makbuz alınır.

Başka bir hesaba para yatırmak istiyorsanız, aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

 1. İlk önce ATM’deki “GİRİŞ” tuşuna basılır.
 2. Kartsız İşlemler ana menüsünden “Hesaba Para Yatırma” işlemi seçilir.
 3. Parayı yatıracak kişi, gelen ekrandan kendi cep telefonu numarasını¹ girer.
 4. Para yatırılacak hesabın numarası² ve “Şube Kodu” girilerek “Evet” seçeneği seçilir.
 5. Gelen ekrandaki bilgiler (paranın yatırılacağı hesap sahibinin adı soyadı, hesap numarası, hesabın şube kodu ve şube adı) doğru ise tekrar “Evet” seçeneği seçilir.
 6. Para Girişi bölmesi açıldığında, yatırılacak para bu bölmeye konularak Tamam tuşuna basılır.
 7. ATM parayı tanır, sayar ve yatırılan miktarın onaylanmasını ister.
 8. Miktar ve paranın yatırılacağı hesap bilgileri onaylandıktan sonra, para anında hesaba geçer³ ve işlemin tamamlandığına dair işlem makbuzu verilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz