Ana Sayfa Krediler Halkbank Esnaf Kredisi Devlet Desteği

Halkbank Esnaf Kredisi Devlet Desteği

Halkbank Esnaf Kredisi Devlet Desteği

Devlet desteği 2019 yılında Türk ekonomisine katkı sağlamak amacı ile planlandı. Son açıklama ile Halkbank esnaf kredisi devlet desteği ile halka ulaştırılacak. Sanatkarlara kredi veren banka Halkbank toplam 22 milyar TL bütçe planlaması yaptı. Halkbank esnaf kredisi ve sanatkar kredisi için 10 milyar doları 2019 yılının ilk çeyreğinde verecek.

Halkbank Esnaf Kredisi

Halkbankası esnaf kredisi ile yılın ilk kampanyasını açıkladı. Durağanlaşan ekonominin canlanması için  devlet desteği ile Halkbank yılın ilk çeyreğinde 10 milyar TL esnaf ve sanatkarlara kredi verecek. Planlanan program ile 350 bin ticaret erbabı vatandaşa ulaşılması planlanılıyor. Yükselen kur fiyatları üretim maliyetlerine doğrudan etki etti. Son tüketicilerin de cebini yakan fiyatlar esnafın işlerini düşürdü. Sanatkarlar kredi başvurusu yapmaya başladı. Devlet son zamanlarda küçük esnafa yardımcı olmak için çalışma başlattı. Esnafa kredi veren bankalara devlet desteğini ekledi. Halkbank esnaf kredisi oranları açıklandı.

Halkbank Esnaf Kredisi

Halkbank Sanatkarlar ve Esnaf Kredi Çeşitleri

ESKKK Kefaletiyle Kredi Ne Demek ?

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı olmanız gerekiyor. ESKKK kefaletiyle kredi almak için sizin kefiliniz devlet kurumuna bağlı olmanız ve bunu gösterir resmi belgenizin olması gerekiyor. Eğer ESKKK ortağı iseniz sizin için kefil olacaklar ve %4 ortalaması ile kredi kullanabileceksiniz. Aylık 3 ve 6 ayda bir ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Şirketinizin durumuna ve sunacağınız evraklara göre 100 Bin TL den başlayan 200.000 TL kredi imkanına kadar olanak sağlayan kredi türüdür.

ESKKK Kefaletiyle Kredi Halkbank

ESKKK kefaletsiz kredi Halkbank

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı olmadınızda alabileceğiniz esnaf kredisidir. Kurum sizin için kefil olmamaktadır. Bu durumda Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na ve Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Müdürlüğüne kayıtlı olma şartı aranmaktadır. Alacağınız resmi belge ve kimliğiniz ile Halkbank esnaf kredisi alabilirsiniz.

Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Devlet desteği ile sıfır faizli devlet desteği kredisi veriliyor. 193 sayılı gelir kanunu yasasında kaybolmaya yüz tutmuş sektörleri ayakta tutmak için verilir. Eğer elde çömlek imal etmek isterseniz, el dokumacılığı, bakır ve çini işleri üretimi tarzı işletmelerde 200.000 TL tutarına kadar ayakta kalabilmek için sıfır faiz ile kredi kullanabilirsiniz. Eğer böyle bir iş yeri almak isterseniz 500.000 TL tutarına kadar faizsiz kredi kullanabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Yatırım Kredisi

Esnaflarımıza 500.000 TL kredi desteği Halkbank tarafından açıklandı. Toplamda 10 milyar dolar kredi yılın ilk 3 ayında Halkbank esnaf kredisi devlet desteği kapsamında 9 ocak itibari ile başvuruları almaya başladı. 120 Aya kadar taksitlendirme seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz. İş yerinizin ekspertiz değerinin tamamına kredi çekebilir aylık yada üç ayda bir ödeme seçenekleri ile kredinizi ödeyebilirsiniz. Ayrıca şirketinize alınacak taşıtlar için de Halkbank esnaf yatırım kredisi kullanabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Yatırım Kredisi

2019 yılı ilk üç ayı içerisinde Halkbank esnaf kredisi desteği devlet katkısı ile verilecektir. ESKKK kefaletiyle kredi ne demek başvuru şartları nedir bunun yanında ESKKK kefaletsiz kredi nasıl alınır sizlere anlattık. Eğer işletmeci iseniz esnafımızın yanında olan devletimiz sıfır faizli esnaf kredisi de sunuyor. Siz yeterki iş yapmak isteyin. Halkbank esnaf yatırım kredisi için en mantıklı zaman bu zaman. Hemen kredi başvurusu yaparak limitli tutardaki yerinizi ayırtın. Esnaf emeklisi iseniz Halkbank emeklilere faizsiz kredi seçeneği sunuyor.

Halkbank Emeklilere Faizsiz Kredi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz