Ana Sayfa Krediler Bireysel Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Ne Zaman Sonuçlanır?

Bireysel Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Ne Zaman Sonuçlanır?

Kamu Bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Vakıf katılım ve Ziraat Katılım Bankaları tarafından 6 Ay Ödemesiz 0.49 Faiz oranı ile 36 aya kadar vadeli Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuruları ne zaman sonuçlanır? Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir? Sonuçlar Açıklandı mı? Kredi Başvurum Onaylandı mı? Ayrıntılar bu yazımızda.

Dada önceki yazılarımızda başvuru nasıl yapılır ve şartları hakkında ayrıntılı bilgi verdik Yaklaşık 4 Milyon kişinin başvuru yaptığı düşünüldüğünde başvuru sürecinin bir nevi nihayete erdiğini söylemek yerinde olacaktır.

Başvurum Ne Zaman Onaylanır?

31 Mart itibarı ile Temek İhtiyaç Destek Kredisine başvurular alınmaya başlandı, Alınan talepler öncelikle ön elemeden geçirildi. Mükerrer başvurular çıkartıldı aynı kişi birden fazla bankadan başvuru yapmış ve yine aynı evden iki kişi çocuk ve eş başvuruları ile mükerrer başvurular ayıklandı. Hazine ve Maliye Bakanı tarafından açıklanan bilgiye göre 3.7 Milyon başvuru değerlendirme alınmıştır. Bundan sonraki süreçte ise, Başvuru sahiplerine bilgilendirme mesajları gönderilecek olup 20 Nisan’a kadar yapılan 3.7 Milyon başvuruya kredilerin ödenmesi sağlanacaktır.

Bankadan SMS Geldi İkinci Onay Tekrar Gönderdim Sonuç Ne Olacak

Size hali hazırda gelen bir bilgi veya mesaj yok ise değerlendirme sürecinin devam ettiğin bilmenizi isteriz. Yine Vakıfbank Üzerinden başvuranlara SMS ile ikinci bir onay mesajı gönderilmekte istenen kredi tutarı ile birlikte vadesi teyit edilmektedir Bu durum kredinizin onaylandığı anlamına gelmektedir.

Yine Diğer Kamu Bankaları içinde belirlenen süre içerisinde bilgilendirme mesajları gidecek olup teyit olarak tekrar onay alınacaktır. Temel İhtiyaç Destek Kredisi Kredi talebiniz banka tarafından değil Kredi Garanti Fonu tarafından onaylanacaktır. Size halen mesaj gelmemesi sadece ve sadece yoğunluktan olduğunu bilmenizi isteriz.

Para ne Zaman Hesaba yatar Nereden Çekeceğim?

Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuruları ve ikinci teyit onaylarından sonra Kamu bankalarında hesabınız var ise öncelikle oraya yatırılacaktır. Yok ise size sağlanacak şifre ile ATM den çekebilmeniz için kombinasyon yanı nasıl çekilir nereden çekilir anlamında tarafınıza iletilecektir. Bu sürecin 20 Nisana Kadar devam etmesi ve en azından %80 başvurulara ödemenin yatırılması planlanmıştır.

Başvurunuz hakkında ayrıntılı bilgi ve nasıl çekilir kredi hesaba nasıl yatacak hesabı olmayanlar atm den nasıl çeker parayı hesaba aktarma işlemi hakkında bilgi için tıklayınız

Süreç uzayacaktır ancak anlayışla karşılamanız ve oluşan devasa talep düşünüldüğünde oldukça makul bir süre diyebiliriz. Bu sistem aynı zamanda esnafa firmalara da aynı şekilde kredi ertele vs gibi hizmetler sunmaktadır Şu an bankacılık sistemi ile muhatap yani talep ileten 15 Milyon bireysel ve ticari işlem var.

15 YORUMLAR

 1. Pekii yazı her şey güzel. Tek merak edilen, 2. Gelen mesajda sadece rakam seçilme yeri vardı, vade sayısı teyid etme gibi bir şey yoktu. Yanii bu gelen mesaj ile kredi onaylandı anlamına mı geliyor ? Kaynak neresi ?

  • Turan bey vade zaten standart 30 ay ödeme yapılacak yani 10 binde seçsen 7,5 de seçsen 5 de seçsen zaten 30 ay ödeme yapacaksın onun için vade teyid etme diye birşey yok sadece tutarı teyid ediliyor. kaynak vermemişler ama umarım doğrudur. saygılarımla,

 2. Temel destek ihtiyaç kredisi başvuru ve sonuçlanması içerikli haberinizde hic bir kriter olmadığına yönelik bilgi paylaşmışsıniz,buradan anlaşılan açık icra takibi olanlardamı faydalanabilrcek demek istiyorsunuz.Bu konuyla alakalı farkli bir çok haberde yapıldı sicili bozuk,puanı düşük,açık icra dosyası ve takibi olanlar faydanalanamayacak diye sizin farklı olan bu haberinizin kaynağı varmıdır kendi yorumlamanızmıdır.

  • Merhaba, mine hanım, Temel ihtiyaç desteği kredisi olması nedeniyle ve Yine Sayın Bakanın açıklamasından sonra verileceği kanaati güçlendi. Bunun karar vericileri bu krediyi verirken maliyet ve toplan çıktıları hesaplanarak açılmış bir kredidir. Yine krediler kredi garanti fonu garantisi kapsamına alınması bizce bunun delilidir.

 3. Selamün aleyküm abi benim bankalara borcum yok ama daha önce icralık olmuştum ama toplu ödeme yaptım kapattım geçen sene bana çıkarmı sizce

    • 2 Nisan’da başvuru yaptım benden sonra başvuranlar cıktı bankada biraz nakit var ancak şahsıma ait değil acaba o para etkiler mi cıkmamasına kredi notum normal değerlendiriliyor diyor bide hanım ve cocukta baş vurmuş bilgim dışında bu da etkiler mi tşk cevap yazarsanız memnun olurum

 4. Merhabalar ben 2 nisanda maaş aldıgım bankaya başvurdum hala degerlendirme diyor 2750 maşım benden sonraki başvuranlar aldı Bi bilginiz varmı napmalıyız

 5. Ben hanim da bende 3 bankaya da basvurduk ihtiyac sahibi oldugumuz icin kirmizi kalem arkadasim dun 10 bin cekti bize hala cvb yok yukarda yazdiginiz bunlar ayıklanır demissiniz yani alamayacakmiyiz bole yaptik diye bubarada babam ve kayin babama 3 er bin ziraat ten cikti

 6. Merhabalar
  Ben öğrenciyim ve ailemden ayrı yaşıyorum. Fakat ikamet adresim ailemin yanında gözüküyor. Vakıf bank başvuru şartlarında eşlerden birdi alabilir diyordu. Çocuklarla ilgili bilgi yoktu. Halk bankasının şartlarında ise haneden sadece bir kişi alabilir şeklinde bir yazı var. Ben Zi̇raat bankasından başvurdum babam vakıf bankasından. İkimizin başvurusu da 26 gündür değerlendirme aşamasında. Burada esas aldıkları kriter tam olarak ne acaba?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz