5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvan Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvan Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?
13 Aralık 2018 19:32 | Son Güncellenme: 7 Ocak 2019 00:02
0
A+
A-

İş kurmak isteyenlere devletin desteği ile bankaların hazırladığı 5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi başvurusu nasıl yapılır şartları nelerdir? Hayvan kredisi faiz oranı ve kriterleri nedir. 5 yıl geri ödemesiz kredi denilince herkese cazip geliyor ancak geri ödemesi başladığında nasıl bir faiz uygulanıyor kredi hakkındaki detaylara bakalım.

Özellikle Türkiye ekonomisi son yıllarda ithalata dayalı oldu. Cari açığın fazlalaşması ve Türkiye’nin borcunun artması iç üretime önem verilmediğini gösterdi. Ekonomi yöneticilerimizin aldığı karar ile yıllar sonra eti ithal etmeye başlayan Türkiye’ye yeni bir kredi tanımlayarak 5 yıl geri ödemesiz kredi sayesinde hayvan besicilerine yardımda bulunulma kararı alındı. Hayvan kredisi veren bankalar içerisinde devletin kendisine ait Ziraat Bankası başı çekiyor. Tabi her koşulda yine hayvan kredisi şartları sizde bulunması gerekiyor.

Hayvan Kredisi Şartları

18 Yaşını doldurmuş olmak,
Tarla tapusu sahibi olmak,
Gelir belgesi sunabilmek,
Rehin yada şuan olan hayvanlarınıza ait belgeler,
Kredi puanı olan bankanın kabul ettiği kefil.

Hayvan Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Eğer bu kriterlere uygun iseniz Ziraat Bankası hayvan kredisi şartları doğrultusunda başvuru yapabilirsiniz. Ancak geri ödemesiz kredi ile karıştırmamalısınız. Bu bir hibe değildir ve yıllık %5 faize sahiptir. 5 yılın sonuna iyi hesap ederek gitmelisiniz. Çünkü 5 yılın sonunda birikmiş faiz ile geri ödemesi bulunuyor. Hayvan kredisi başvurusu nasıl yapılır merak ediyorsanız yukarıdaki evraklar ile herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterlidir.

Bir çok şehirli hayvan çekip köye yerleşme hayali ile geri ödemesiz kredi veriyormuş diye bankayı ziyaret ediyor. Eğer hayvancılık yapmadı iseniz kolay bir iş değildir. Tanesi 1000 TL civarına satılan kuzulardan yavrulama yöntemi ile kar etmeye çalışacaksınız ancak kış aylarında harcanacak yem ücretleri ve hayvancılık yapanların mezbaa sırası beklediklerini biliyoruz. 5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi yıllık yüzde 5 faiz ile sizi bekliyor. Yine de hayvan kredisi başvurusu nasıl yapılır gerçekten karlı mıdır yoksa farklı bir kredi hesap anlamında daha mantıklı mı olur ?

Hayvan kredisi veren bankalar

Geri Ödemesiz Kredi Desteği

TKDK hayvancılık yapmak isteyenlere geri ödemesiz hayvan desteği vermektedir. Hayvancılık için TKDK kurumunun geri ödemesiz kredi şartlarını araştırmanızı öneririz. Ziraat Bankası 5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi çekmeye karar verdiyseniz mutlaka 5. yıldan itibaren ödeyeceğiniz faizi imza atmadan önce hesap ediniz. Bunun yanında geri ödemesi en az olan banka kredileri konumuzu da okumanızı öneriyoruz. Eğer bir geliriniz bulunuyor ise daha düşük faizli krediler sizin için makul olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.