Ana Sayfa Krediler Halkbank Korona İhtiyaç Destek Kredisi Ne Zaman Onaylanır

Halkbank Korona İhtiyaç Destek Kredisi Ne Zaman Onaylanır

Hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan bireysel müşterilere gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL’ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur. olup Halkbank aracılığı ile başvuru yapanların talepleri ne oldu nasıl sonuçlandı ne zaman kredi onaylanır kısaca bilgi verelim.

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 Koronavirüs salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan  Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında orta ve düşük gelir grubunda yer alan kişilere Halkbank tarafından finansman desteği sağlamak için hazırlanan “Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi” kampanyasına bir çok kişi başvurdu.

Bununla birlikte bir çok kişi 6 ay ertelemeli destek kredisine başvurdu. Peki Kredi ne zaman onaylanır? Başvuru sonucu öğrenme yada nasıl öğrenilir kısaca konu hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Konuya İlişkin 07/04/2020 tarihinde Açıklama Yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK; toplam 3.7 Milyon kişi başvuruda bulunmuştur, ödemeler bu hafta içinde başlayacağı şeklinde beyanda bulundu. Bununla birlikte 5 gün için tüm başvuruların sonuçlanacağı ve hesaplara paraların yatacağını belirtti.

Halkbank Destek Kredisi Sonucu Öğrenme

Bilindiği üzere Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi kamu bankaları tarafından sağlanan bir kredi hizmetidir. Bu kredi kapsam olarak diğer kredilerden farklıdır. Bankadan ziyade asıl onay merci Kredi Garanti Fonu‘dur. Banka sadece başvurunuzu almaktadır ve bir nevi krediye aracılık etmektedir. Nihai karar kredi garanti fonu tarafından verilecektir.

Kredi Başvuru link: https://www.halkbank.com.tr/21544-bireysel_temel_ihtiyac_destek_kredisi

Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Banka müşterisi değilseniz sorgulama yada şimdilik kesin sonuç alacağınız bir kalan bulunmamakla birlikte sonuç mutlaka size SMS olarak iletilecektir.

Yine Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusunu internet yada mobil bankacılık üzerinden yapan müşteriler İnternet veya Mobil Bankacılıktan girerek Kredilerim > Başvurularım kısmında kredisinin akıbeti hakkında bilgi alabilirler. Muhtemelen değerlendirmede görünecektir.

Halkbank Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi Kaç Günde Onaylanır?

Şu an kesin olarak şu kadar sürede olur şeklinde bilgi vermek mümkün olmamak ile birlikte başvuru sayısının çokluğu ve tüm bankalardan yapılan başvuruların Kredi Garanti Fonu tarafından incelenerek onaylanacağı düşünüldüğünde sürecin 5-9 gün içerisinde sonuçlanması beklenmektedir.

Unutmayınız cevap gelmediği yada size SMS bilgilendirme yapılmadığı sürece değerlendirme aşamasından yani halan incelenmeyi bekleyen sırası gelmeyen başvuru olarak düşünebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz