Ana Sayfa Bankacılık Ziraat Bankası EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

Ziraat Bankası EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

Ziraat Bankası da diğer bankalar gibi Havale ve EFT işlemlerinden ücret talep etmektedir. Ziraat Bankası müşterileri bu işlemleri yaparken işlem ücretlerini masraf olarak ödemek zorundadır. Ziraat Katılım Bankası, bankanın farklı bir hizmet kolu olduğu için bu banka üzerinde yapılan işlemlerde işlem ücreti farklıdır.

Ziraat Bankasının EFT saatleri 09:00 ile 16:00 arasında gerçekleşmektedir. Bu saatler dışında işlem yapılması durumunda EFT işlemi bir sonraki iş gününde gerçekleşmektedir.

Ziraat Bankası Havale İşlem Ücreti 2019

Ziraat Bankası müşterilerinin havale işlemlerinde kullanabileceği birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; İnternet Bankacılığı, Şube, mobil uygulama ve müşteri temsilcileridir. Yöntemlerin her birinde talep edilen ücret farklıdır.

Cebe havalede 7 TL ücret talep edilirken, banka müşterisine yapılan havale işlemlerinde 6 TL ücret talep edilmektedir. Ziraat Bankası müşterileri kendi hesapları arasında transfer yaparken ücret ödememektedir.

Kasadan yapılan işlemlerde ise 0 ile 250 TL arasındaki tutarlarda 10 TL talep edilirken, 250 TL’nin üzerindeki havale işlemlerinde 30 TL ücret talep edilmektedir. Düzenli havale işlemlerinde 2 TL ücret talep edilirken, İnternet bankacılığından yapılan işlemlerde 1,70 TL havale ücreti talep edilmektedir.

Kasadan hesaba yapılan işlemlerde 40 TL, kasadan isme yapılan havale işlemlerinde ise 50 TL ücret talep edilmektedir. Mobil bankacılık kullanan müşterilerden ise 1,25 TL ücret talep edilirken, telefon bankacılığında bu ücret 4 TL’dir.

Ziraat Bankası EFT İşlem Ücreti 2019

ATM’den yapılan işlemlerde 8 TL EFT ücreti talep edilirken, Bank Kart kullanıcıları 1 TL ücret ödemektedir. Düzenli ödemelerde ise 3 TL ücret talep edilmektedir. Ziraat Bankasının Geç EFT ücretleri ise oldukça fazladır. ATM’den 10 TL, İnternet Bankacılığından ise 6,50 TL Geç EFT ücreti talep edilmektedir. İşlem kasadan yapılıyorsa kişi 55 TL masraf ödemek zorundadır.

Mobil Bankacılıkta ise EFT ücreti 3 TL iken, Telefon Bankacılığında bu ücret 5 TL’dir.

Tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankasında da kasadan yapılan işlemlerde ciddi ücret talep edilmektedir. Mobil bankacılık ve İnternet Bankacılığı ise oldukça avantajlıdır. Yüksek tutarlarda EFT veya Havale işlemi yapılmayacak ise kesinlikle bu yöntemler seçilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz