Halkbank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

Halkbank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri
12 Mayıs 2019 16:26 | Son Güncellenme: 12 Mayıs 2019 16:47
1
A+
A-

Ülkemizin birçok noktasında şubesi olan ve 1933 yılında faaliyetlerine başlayan Halkbank, kurulduğu tarihten bu yana başarıyla hizmet vermektedir. Halkbank müşterileri, EFT veya Havale gibi işlemlerde ücret ödemek zorundadır. Bu yazımızda ise bankanın havale ve EFT işlemlerinden ne kadar ücret tahsil ettiklerini detaylıca açıklayacağız.

Halkbank Havale İşlem Ücreti 2019

Havale, aynı banka üzerinde bulunan hesaplar arasındaki para transferine verilen isimdir. Aynı banka üzerinde iki farklı hesaba sahipseniz ve hesaplar arasında para transferi yapacaksanız bu işleme herhangi bir ücret ödeme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

İnternet şubesinden yapılan işlemlerde talep edilen havale ücreti 1 TL iken, Çağrı merkezlerinden yapılan işlemde talep edilen ücret 2 TL’dir.

Birçok bankada olduğu gibi Halkbank’ta da şube işlem ücretleri yüksektir. Şubeden yapılan işlemlerde ise havale işleminden 23 TL ücret talep edilmektedir. Bu sebeple işlemleri İnternet bankacılığından veya mobil uygulamalar üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz. Mobil bankacılık ile İnternet bankacılığı ücretleri de aynıdır.

Halkbank EFT İşlem Ücreti 2019

İnternet şubesinden yapılan EFT işlemlerinde 2 TL talep edilirken, çağrı merkezlerinde bu tutar 4 TL’dir. EFT işlemini şubeden yapmak istiyorsanız saat 16:00’dan önce gitmenizde fayda var. Bu saatten sonra yapılan işlemler “Geç EFT” olarak değerlendirildiği için ekstra 12 TL daha ödemek zorundasınız.

Şubeden yapılan EFT işlemlerinde asgari ödeme oranı %0,4 olarak belirlenmiştir. EFT işlemlerinde en düşük ödeyeceğiniz masraf 41 TL iken, en yüksek ödeyeceğiniz masraf 350 TL olarak belirlenmiştir. Eğer çok yüksek tutarlarda işlem yapmıyorsanız işlemlerinizi İnternet bankacılığıyla yapmanız yararınıza olacaktır.

Havale ve EFT işlemlerinden alınan ücretler yıldan yıla değişiklik göstermektedir. İşlemlerin yapıldığı saatte çok önemlidir. Havale işlemleri günün her saati yapılabilse de EFT işlemleri sadece bankaların çalıştığı saatlerde yapılmaktadır.

ETİKETLER: , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.