Ana Sayfa Bankacılık Denizbank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

Denizbank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

Denizbank müşterileri İnternet bankacılığı, mobil ödeme, şube ve müşteri hizmetleri aracılığıyla para transferlerini gerçekleştirebilir. EFT, bankalar arası para transferi olduğu için masrafları Havale işlemine göre daha fazladır. Yine para transfer yöntemlerinin hepsinde Denizbank’ın talep ettiği ücretler değişkenlik göstermektedir. Bu yazımızda ise Denizbank aracılığıyla yapılan EFT ve Havale işlemlerinin ücretlerini ve bankanın EFT saatlerini detaylıca anlatacağız.

Denizbank EFT ve Havale Saatleri

EFT bankalar arası bir işlem olduğu için işlemin yapılabilmesi için bankanın aktif olarak çalışması gerekmektedir. Denizbank saat 09:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet verdiği içinde EFT işlemleri ancak bu saatler arasında gerçekleşmektedir. Saat 17:00’dan sonra yapılan işlemler ise bir sonraki iş gününde gerçekleşmektedir. Denizbank hafta sonları ve resmi tatillerde hizmet vermediği için yine EFT işlemleri bu günlerde gerçekleşmez.

Havale işlemleri ise hafta sonu, resmi tatil veya bankanın çalışmadığı saatlerde de gerçekleşmektedir. Havale saatleri için sınırlama olmadığı için para transferi acil olarak yapılacaksa havale yöntemi seçilmelidir.

Denizbank EFT ve Havale İşlemlerinin Ücretleri

Denizbank Havale Ücretleri

Havale ve EFT işlemlerinin ücretleri farklı olmakla birlikte İnternet bankacılığı ve mobil uygulama aracılığıyla yapılan işlemlerde masraflar daha azdır. Aşağıda Denizbank havale ve EFT işlemlerinin ücretlerini detaylıca öğrenebilirsiniz.

Havale işlemi için İnternet bankacılığını tercih eden kişilerin ödemesi gereken ücret 2,75 TL’dir. Mobil uygulamada ise bu ücret 2,50 TL’dir. Müşteri temsilcileri aracılığıyla yapılan işlemlerde ise hesaba havale işlemlerinden 50 TL, isme havale işlemlerinden ise 55 TL ücret talep edilmektedir.

Havale işlemlerinin şubeden yapılması durumunda, düzenli havale işlemlerinden 2,75 TL, hesaptan hesaba havale işlemlerinde ise 40 TL masraf alınmaktadır.

ATM’den yapılan havale ücretleri 10 TL olmakla birlikte Kiosk aracılığıyla yapılan işlemlerden 2,75 TL masraf alınmaktadır.

Denizbank EFT Ücretleri

EFT işlemleri için İnternet bankacılığını tercih eden kişilerden 6,75 TL masraf talep edilmektedir. Gönderilecek tutarın 50.000 TL’nin üzerinde olması durumunda da 7,5 TL masraf alınmaktadır.

Şubeden yapılan hesaptan EFT işlemlerinde 70 TL, Hesaptan Geç EFT 90 TL, kasadan 70 TL, hesaptan düzenli EFT işlemlerinde ise 6 TL ücret talep edilmektedir.

Kısacası, İnternet bankacılığı ve mobil uygulamalarda bankanın talep ettiği ücret hem Havale hemde EFT işlemlerinde çok daha düşüktür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz