Ana Sayfa Bankacılık Anadolubank Renkli Hesap Nedir, Avantajları Nelerdir?

Anadolubank Renkli Hesap Nedir, Avantajları Nelerdir?

Bankaların vadeli mevduat hizmetleri sayesinde kişiler anaparaları üzerinden faiz kazancı elde edebilmektedir. Vadeli mevduat hesaplama araçlarından sorgulama yapıldığında ise Anadolubank ilk 3 sırada yer almaktadır yani en çok faiz veren bankaların başında Anadolubank gelmektedir. Bankanın vadeli hesapları “Renkli Hesap” olarak adlandırılmaktadır ve bu hesaplara paranızı yatırarak paranızın miktarına ve vade süresine göre faiz kazancı elde edebilirsiniz.

Renkli Hesap Avantajları

Renkli hesabın en önemli avantajı anaparanın günlük olarak faiz kazanması ve paranın herhangi bir saatte nakit olarak çekilebilmesidir. Kısacası Renkli hesaba para yatırdıktan sonra faiz kazancını elde edip paranızı herhangi bir vade süresine bağlı kalmadan çekebilirsiniz.

Renkli hesaplardaki faiz kazançları gecelik verilmektedir. Vadesiz hesaba yatırılan para, ertesi gün valörlü olarak gecelik faiz işletilmektedir. Renkli hesap yeni müşterilere özeldir ve hesaptan yararlanabilmek için son 3 ay içerisinde herhangi bir mevduat hesabında para bulundurmamak gerekmektedir.

Hesabın sunmuş olduğu avantajlı faiz oranları 45 gün boyunca geçerlidir ve bu vadenin sonunda banka standart faiz oranı üzerinden faiz kazancı vermektedir. Renkli hesaplarda sadece TL değil Euro, Sterlin ve Dolar gibi dövizler ve Altın gibi enstrümanlar üzerinden de kazanç verilmektedir.

Renkli hesabı kullanmak için kişinin vadeli ve vadesiz hesaplarındaki paralarının toplamının Renkli hesaptan daha az olması gerekmektedir. Tersi durumda ise banka hesaba faiz kazancı vermemektedir. Döviz, TL ve Altındaki alt limitler ve faiz oranları farklıdır.

Renkli hesabın alt limiti 30.000 TL, üst limiti ise 250.000 TL’dir. Kişinin bu hesabı kullanabilmesi için vadesiz hesabında da 3000 TL olması gerekmektedir. Dolar hesaplarında ise alt limit 10.000 dolar, üst limit ise 50.000 dolardır. Vadesiz dolar hesabında ise 250 dolar birikim olması gerekmektedir.

Renkli hesabı Euro ve Sterlin için kullanmak isteyen müşteriler ise dolar hesabındaki alt ve üst limit kurallarını takip etmelidir. Altın hesapları üzerinden faiz kazancı elde etmek isteyenlerin ise vadesiz altın hesaplarında 50 XAU (Altın Spot Amerikan Doları) bulundurması gerekmektedir. Altın için Renkli hesap kullanmak isteyenler için alt limit 250 XAU, üst limit ise 1000 XAU’dur.

Renkli Hesap Faiz Oranları

Renkli hesapta avantajlı ve standart faiz olmak üzere iki farklı faiz oranı bulunmaktadır. Avantajlı faiz oranları ilk 45 günlük süre için geçerlidir. 45 günden fazla vadeli hesap kullanan müşterilere standart faiz oranları işletilmektedir.

TL için %24, Dolar için %3,50, Euro için %1,50 ve Sterlin ile Altın için %2 avantajlı faiz oranı banka tarafından sunulmaktadır. Renkli hesaplara başvurmak için Anadolubank şubelerini ziyaret etmelisiniz. İnternet başvuruları geçerli değildir. Anadolubank’ın sözleşmesinde de faiz oranlarının banka tarafından değiştirilebileceği yazmaktadır ve banka ilgili gün garanti verdiği faiz oranını sunduktan sonra faiz oranını değiştirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz