Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
28 Ekim 2020 10:43 | Son Güncellenme: 30 Ekim 2020 10:56
1
A+
A-

Finansal açıdan kredi puanı sisteminin önemi artık daha net bir şekilde biliniyor. Bireysel olarak herhangi bir bankaya kredi başvurusu yapmak isteyenlerin karşısına çıkan ilk kavram kredi puanı oluyor. Aynı zamanda kredi kartı limitini yükseltmek isteyenler ya da kredi kartı sahibi olmak isteyenler için de öncelikle kredi puanı gözden geçiriliyor. Kredi notunun düşük olması durumunda ise bankalar bu talepleri reddediyor.

Elbette bu durumda devreye kredi notu yükseltme yöntemleri giriyor. Kredi notunun yükseltilmesi için neler yapılabileceğini araştırabilir ya da bu araştırmayı sizin için uzmanların yapmasını sağlayabilirsiniz. Çok sayıda kişi tercihini ikinci seçenekten yana kullanıyor. Bunun için de rotayı Findeks internet sitesine çevirmek gerekiyor. Findeks tarafından sunulan ‘Not Danışmanım’ hizmeti kapsamında kişinin tüm mali durumu danışmanlar tarafından inceleniyor. Ardından kredi notunun yükseltilmesi için neler yapılabileceği de gözden geçiriliyor.

Kişiye özel bir yol haritası çıkarılıyor. Bu önerilerin dikkate alınması ve doğru hamlelerin yapılması durumunda kredi puanının yükselmesi de mümkün hale geliyor. Bu sayede bankalara yapılan kredi başvuruları, kredi kartı limitinin yükseltilmesi talepleri ya da kredi kartı taleplerinin geri çevrilmesinin de engellenmesi sağlanıyor. Tüm bunlarla birlikte söz konusu hizmetten faydalanılması durumunda kişinin kendi mali durumunu da daha net bir şekilde gözden geçirmesi, bir bütün halinde incelemesi sağlanıyor.

Bu arada kredi puanı düşük olanlar, kredi notunun belirlenmesinde hangi unsurların dikkate alındığını da çok iyi bilmelidir. Genellikle sadece kredili ürün ödeme alışkanlıklarının dikkate alındığı düşünülür. Oysa yakın zamanda yeni bir kredili ürün kullanılmış olması kredi puanını etkileyen bir unsurdur. Çünkü kişinin ödeme alışkanlıkları henüz bilinmiyor ve bu durum da kredi puanının bir miktar değişmesini beraberinde getiriyor.

Kişinin mevcut hesap ve borç durumunun da kredi notunu etkilediğini unutmamak gerekir. Bankalar bu bilgileri ortak havuzda görebilir ve bir bankaya olan borcunuz, farklı bir bankaya kredili ürün başvurusu yaptığınızda biliniyordur. Kredi notunun nasıl yükseltilebileceği konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen Findeks internet sitesine tıklayabilirsiniz. Böylelikle merak ettiğiniz soruların yanıtları detayları ile beraber karşınıza çıkar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.