Ana Sayfa Kartlar Yapı Kredi Worldcard Temassız Ödeme Açma ve Kapama

Yapı Kredi Worldcard Temassız Ödeme Açma ve Kapama

Son zamanlarda yaşanan teknolojik gelişmelere ayak uyduran bankalar temassız ödeme özelliğini getirmiştir. Ülkemizde de epeyce benimsenen bu özellik, reklamlarda boy göstermektedir. Etraftan adını sıkça duyduğunuz bu özelliğin ne olduğunu ve nasıl kullanabileceğinizi bilmiyorsanız, sizlere göstermekten memnuniyet duyacağız.

Bu yazımızda kartlarınızı nasıl temassız ödemelere açabileceğinizi ve kapatabileceğinizi göstereceğiz. Bununla beraber bilmeyenler için Yapı Kredi Worldcard kart temassız ödeme özelliğinin neler olduğuna bakalım.

Temassız Ödeme Nedir?

Temassız ödeme adından da rahatlıkla anlayabileceğiniz gibi sadece kartınızı POS makinesi üzerine uzatarak yapabileceğiniz ödeme işlemidir. Böylelikle rahatlıkla tüm ödeme işlemlerinizi sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu özelliğe sahip olması için kartınızda bir çip bulunması gerekmektedir. Kartınızda var olan çiple beraber temassız ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Worldcard Temassız Ödeme Açma

Yapı Kredi Pay’in altındaki Mobil Ödeme’yi seçin, dilediğiniz kartınızı Mobil Ödeme’ye açın. Ödeme esnasında telefonunuzun herhangi bir tuşuna basarak ekran ışığını açın ve telefonunuzu temassız özellikli pos cihazına yaklaştırarak ödemenizi 1 saniyede tamamlayın. Böylelikle zamandan oldukça tasarruf etmiş olursunuz. 

Yapı Kredi Worldcard Temassız Ödeme Kapama

Bankalara gitmenize gerek kalmadan veya müşteri hizmetlerini aramadan da bu özelliği kapatma imkanınız olabiliyor. Kredi kartı kullanan herkesin hemen hemen hepsinin internet bankacılığını kullandığını da göz önünde bulundurursak, kredi kartı temassız ödeme kapatma konusunda oldukça basit yöntemler izleyeceğini de söylememiz mümkün olabilir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık farketmeksizin, kredi kartınızın özellikler menüsüne girerek (Kart Detayları) kredi kartınızın temassız ödeme özelliğini kısa yoldan kapatabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz