Ana Sayfa Kartlar Yapı Kredi Worldcard Sanal Kart Oluşturma ve Limit Belirleme

Yapı Kredi Worldcard Sanal Kart Oluşturma ve Limit Belirleme

Yapı Kredi Bankası da müşterilerine avantaj sağlamak için sanal kart uygulamasını başlattı. Artık müşteriler yani sizler istediğiniz gibi internet bankacılığı üzerinden güvenli alışveriş yapmak adına sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. Sanal kartınızı nasıl oluşturacağınıza değinmeden önce Yapıkredi Worldcard sanal kart nedir ve sizlere nasıl bir avantaj sağlamaktadır sorularına cevap vermeye çalışalım.

Yapı Kredi Worldcard Sanal Kart Nedir?

Yapı Kredi Worldcard sanal kart adından da anlaşılacağı üzere sanal ortamda kullanabileceğiniz bir karttır. Özellikle son zamanlarda dolandırıcılık ve kredi kartı bilgilerini çalma işlemlerinden sıkıldıysanız ve güvenle alışveriş yapmak istiyorsanız, rahatlıkla sanal kartınızı belirleyebilirsiniz. Sanal kart belirlemesi yaptıktan sonra bu tür tehlikelerden uzak kalır güvenle alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Sanal kartınızı nasıl belirleyebileceğinizi merak ediyorsanız, gelin sizlerle birlikte sanal kart belirleme adımlarına göz atalım.

Yapı Kredi Worldcard Sanal Kart Oluşturma

Aşağıda vereceğimiz adımları tekrarlayarak rahatlıkla Yapı Kredi World card sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak destek isteyebilirsiniz. 

  1. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır,
  2. Kredi kartlarım sekmesi altında yer alan kredi kartı işlemleri butonuna tıklanır.
  3. Açılan sayfada sanal kredi kartı oluştur bağlantısı bulunur.
  4. Oluşturulacak sanal kredi kartı için limit belirlenir.
  5. Tercih edilen limitle sanal kredi kartı oluşturulması işlemine onay verilir ve oluşturulan sanal kredi kartının 16 haneli numarası, 3 haneli CVV kodu, 4 haneli son kullanım tarihi gibi detaylar ekrana yansır.

Sanal kredi kartını bir defa oluşturduktan sonra son adımda bahsedilen 3 önemli bilgiye kartlarım sekmesinden tekrar tekrar erişilebilir. Sanal kredi kartı oluşturduktan hemen sonra hiçbir onay ya da prosedüre ihtiyaç duymaksızın harcama yapmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Worldcard Sanal Kart Limit Belirleme

Sanal kartınızı oluşturduktan sonra geriye önemli adım olan limit belirleme adımı kalmaktadır. Yine internet bankacılığı kısmına girerek, kredi kartlarım sekmesinden sanal kartınızı tıklamalısınız. Buradan sanal kartınıza istediğiniz limiti belirleyebilir ve belirlediğiniz limit kadar sanal kartınızı kullabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz