Ana Sayfa Bankacılık Yapı Kredi Bankası Esnek Vadeli Hesap

Yapı Kredi Bankası Esnek Vadeli Hesap

Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan hesap seçeneklerinden birisi olan Esnek Vadeli Hesap, normal mevduat hesaplarından daha farklıdır. Müşterilerine bir takım avantajlar sağlaya bu hesap sayesinde insanlar birikimlerini daha etkili bir şekilde korumakta ve buradan gelir elde etmektedir. Bu yazımızda Yapı Kredi Bankası Esnek Vadeli Hesap hakkında merak ettiğiniz bütün sorulara cevap vereceğiz.

Yapı Kredi Bankası Esnek Vadeli Hesap Nedir?

Yapı Kredi Esnek Vadeli Hesap, adından da anlaşılacağı gibi vadesi bozulmayan bir mevduat hesabı türüdür. Farklı faiz oranlarına sahip olan bu hesap sayesinde insanlar birikimleri ister kısa isterse de uzun vadeli olarak değerlendirebilir. Klasik anlamda bilinen vadeli hesap anlayışından çok daha farklı bir çalışma sistemine sahip olduğu söylenebilir.

Esnek Vadeli Hesap özelliklerinden öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Bu hesabı kullananlar, kendilerine özel faiz oranları ile birikimlerini değerlendirir. Bunun haricinde ise vade sonunu beklemeden hesaplarından para kullanabilirler.
  • Vadesi gelmeyen hesaptan para çekildiğinde, geriye kalan tutar için faiz işlemeye devam eder.
  • Esnek Vadeli Hesap açmak için alt limit uygulaması vardır. Buna göre hesap açmak için yatırılması gereken para en az 1.000 TL / USD / EUR olmak zorundadır. Daha düşük miktarlar söz konusu olduğunda özel faiz oranlarından yararlanılamaz.
  • Esnek Vadeli Hesap kullanan kişiler, vadelerini başlangıçtan itibaren en fazla 10.günde bozabilirler. Ayrıca bu sırada hesaptaki paranın en fazla yarısını çekebilirler. Böyle bir sınırlama olduğu unutulmamalıdır.

Esnek Vadeli Hesap ile ilgili detaylar genel olarak bu şekildedir. Bahse konu hususların zaman içinde Yapı Kredi Bankası tarafından değiştirilebileceğini unutmayın. Özellikle bu hesaba verilen faiz oranlarının piyasa koşulları dikkate alınarak zaman içinde güncellenmesi söz konusu olacaktır. En güncel bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz