Ana Sayfa Bankacılık Fibabanka Kimindir, Güvenilir Midir?

Fibabanka Kimindir, Güvenilir Midir?

Fibabanka son zamanlarda adı sıkça duyulan bankalardan biri olmaktadır. Bizde sizlere bu yazımızda Fibabanka hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

Fibabanka bankacılık sektörüne 2010 yılında giriş yapmış önemli bir kuruluştur. Fibabanka 2010 yılında Fiba Group tarafından satın alınmıştır. Fiba Group alt yapısında önemli isimler bulunmaktadır. Fiba Group çatısı altında Fibabankanın sahibi Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye’nin önemli isimlerinden biri olan Hüseyin Özyeğin bulunmaktadır. Hüseyin Özyeğin’e bazı yabancı ortaklar da eşlik etmektedir. 

2010 yılından beri Fibabanka ciddi anlamda gelişmeler yaşamıştır. Her geçen gün kazançlar, şube sayısı ve bununla birlikte de personel sayısında da ciddi anlamda artışlar yaşanmıştır. 

Fibabanka Sahibi Kim?

Fibabanka kimindir sorusuna aslında yukarıda cevaplar verdik. Ama ayrıca başka başlıkta da konuyu açmak istedik. Fibabanka’nın ortaklık yapısının başında Türkiye’nin en önemli isimlerden biri Hüseyin Özyeğin bulunmaktadır. Hüseyin Özyeğin yönetim kurulu başkanı olarak bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra 2015 yılından beridir, International Finance Corporation, European Bank for Reconstruction and Development hisse senetlerini içerisinde barındırmaktadır. 

Fibabanka’nın şu andan itibaren 83 adet şubesi bulunmaktadır. 2020 yılı itibariyle şube sayısının üç haneli rakamlara ulaşması beklenmektedir. Şu anda Fibabanka’nın personel sayısı ise 1674 adet kişiyi çalışmaktadır. 

Fibabanka Ne Kadar Güvenilirdir?

Fibabanka kullanmak isteyen ya da bu bankanın ismini daha önce duyan kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri de Fibabanka güvenilir midir sorusudur. Fiba Grup Türkiye’nin önemli isimlerini içerisinde barındıran iyi bir şirkettir. Türkiye’nin zengin iş adamlarından biri olan Hüseyin Özyeğin bu şirketin başında olmaktadır. Fiba Grup sermaye yapısı desteğini de Fibabanka üzerinde bulundurmaktadır. Hüseyin Özyeğin’nin tecrübesi, bilgi birikimi, desteği ile yabancı ortakları da bünyesine katmıştır. 

Yabancı ortaklardan da olumlu puanlar almaya devam etmektedir. Ayrıca Fibabanka ülkemizdeki bütün diğer bankalar gibi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu denetimine açık şekilde faalliyetlerini gerçekleştirmektedir. Fibabanka’nın yönetim kurulu başkanı olarak da şu an Hüseyin Özyeğin bulunmaktadır. Yönetim Kurulu Vekili ise Fevzi Bozer’dir. Fibabanka’nın ana binası ise İstanbul Şişli’de bulunmaktadır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz