Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Yapı Kredi Bankası ATM’den Kartsız Para Yatırma ve Kartsız Para Çekme

Yapı Kredi Bankası ATM’den Kartsız Para Yatırma ve Kartsız Para Çekme

Birçok banka ATMsi gibi Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden de rahatlıkla para yatırma ve para çekme işlemlerinizi kart olmadan rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere ATM’den nasıl kolay bir şekilde para yatırabileceğinizi ve para çekebileceğinizi anlatacağız. Söylediğimiz adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız rahatlıkla para yatırma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. 

Anlatmaya başlamadan önce mutlaka uyarmak istediğimiz önemli bir nokta var. Kesinlikle sizinle beraber ATM’de sıra bekleyen başka kişilerden yardım istememeye özen göstermelisiniz. Şimdi gelin Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden nasıl kartsız bir şekilde para yatırma ve para çekme işlemlerini gerçekleştirebileceğinize bakalım. 

Yapı Kredi Bankası ATM’den Kartsız Para Yatırma

Yanınızda kartınız yok ise ve ATM’den kartsız bir şekilde para yatırmak istiyorsanız, sizlere bahsedeceğimiz adımlardan rahatlıkla bunu gerçekleştirebileceksiniz. Yapı Kredi Bankası ATM’sinden kartsız para göndermek istiyorsanız bunu QR Kod ile birlikte yapabilirsiniz. 

Mobil menüye giriş yapılarak Para yatır/ para çek seçeneklerine tıklanır. Sonrasında işlem yapılacak hesap türü veya kredi kartı seçilir. İşlemin tamamı, mobil bank sisteminden yapılır. Yatırım yapılacak tutar bilgisi girilir ve ATM’de yer alan kare kod, mobil ekrandan taratılır.

Burada önemli olan nokta mobil bankacılık ile işleme devam ediliyor olmasıdır. 

Yapı Kredi Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme

Kartsız bir şekilde para yatırabildiğiniz gibi kartsız bir şekilde rahatlıkla para çekme işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Ama burada önemli olan nokta yine mobil bankacılık ile QR KOD ile para çekme işlemi yapabilirsiniz. 

  • Mobil uygulamaya giriş yapılır
  • Para Yatır/ Para Çek menüsüne tıklanır
  • Menüden işlem yapılacak hesap seçilir. Yapı Kredi hesap veya kredi kartları seçilerek, para yatırma ve çekme işlemleri sağlanabilir.
  • ATM ekranında sunulan QR kod, mobil uygulamadan okutulur. Sonrasında ise mobil banktan girilen tutar, ATM’den kolaylıkla alınabilir.

Yukarıda göstermiş olduğumuz adımları uygulayarak çok kısa süre içerisinde para çekme işleminizi gerçekleştirebileceksiniz. Bu işlem için telefonunuzda Yapı Kredi Bankası Mobil Uygulaması olması gerektiğini de unutmamalısınız. Uygulama olmadan işleme devam edilemez. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz