Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Limitsiz Kredi Kartı Nedir? Kimlere Verilir?

Limitsiz Kredi Kartı Nedir? Kimlere Verilir?

Limitsiz kredi kartı, kredi notu ve gelir seviyesi yüksek olan kişilerin limit ihtiyacı olması durumunda limitlerini dilediği gibi yükseltebildiği kredi kartı türüdür. Limitsiz kelimesi bir pazarlama strateji olsa da bu kartların limitleri neredeyse ihtiyaç kredisi seviyesindedir. Bu yazımızda ise limitsiz kredi kartı kavramından ve bu kart hizmetinden kimlerin alabileceğinden bahsedeceğiz.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

İşletme veya şirket sahibi kişilerin kullanabileceği bu kartlarda kişinin ihtiyacına göre limit arttırma talepleri olumlu yanıtlanmaktadır. Yükseltilen limitlerin 10.000 TL ile 150.000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek hacimli ticaret yapan kişiler anlık limitlerle kredi kartını dilediği gibi kullanabilir. Borç ödendiğinde ise kişi yine bankaya başvurarak limitleri düşürebilir.

Bu hizmetten herkes yararlanamamaktadır. İhtiyaç kredilerinin bile kefil ve teminat gibi şartlarla verildiği günümüz şartlarında bu kartlara sahip olmak zordur. Bu kartlardan faydalanabilecek olan kişinin; yüksek kredi notu, temiz kredi sicili ve yüksek miktarda nakit varlığı olması gerekmektedir.

Farklı farklı bankalardan 10 adet kredi kartı almak yerine bu kredi kartını kullanarak tek kartla bütün işlemlerinizi yapabilirsiniz. Limitsiz kredi kartlarında aranan bir diğer şart ise düzenli ödemelerdir. Kişi limiti sonuna kadar kullanıp dönem borcunu ödeyemez ise kartın limiti düşürülür.

Kartlar Kimlere Verilir?

Bu karttan birçok kişi yararlansa da genel olarak yüksek hacimli ticaret yapan kişiler bu kart hizmetinin avantajlarından yararlanabilir. Daha önce çektiği kredileri düzenli ödemiş, mevcut kredilerini ve kredi kartlarını düzenli ödeyen kişiler bu kart hizmetinden yaralanabilir. Gold ve Platin kart gibi hizmetlerin bir tık üstü olan bu kavram son yıllarda popülerlik kazanmıştır.

Bu karta başvurmak için şubeye gitmeye gerek yoktur. Telefon ile bankayı arayarak da kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Kart için gerekli şartları sağlıyorsanız yeni kartınız 1-2 hafta içerisinde adresinize gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz