Ana Sayfa Krediler Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar
Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortasız çalışan pek çok kişi kredi çekmek için yollar araştırmaktadır. Kredi kullanımı bu kadar yaygın hale gelince pek çok kişinin kredi ihtiyacı doğmuştur. Bu nedenlerden dolayı sigortasız çalışanların kredi kullanabilmesi önemli bir durum haline gelmiştir.

Sigortasız Çalışanlar Kredi Kullanabilir mi?

Sigortasız çalışanlar bankaların ve devletin gözünde çalıştıklarını ispatlayamazlar. Yani bu nedenle bu kişiler aslında işsiz statüsünde yer alır. Bu nedenle de düzenli gelirleri ve işleri olmadığı için kredi çekmeleri zorlaşır.

Kredi kullanmak için kişinin düzenli bir geliri olması önemlidir. Bu gelir kayıtlı değilse yok hükmündedir. Bunun dışında kişinin kredi kullanabilmesi için bir diğer seçenek uzun süredir hesabında tutarak sahip olduğu birikimlerinin olmasıdır. Bu gibi durumlarda pek çok banka sigortasız çalışanlara da kredi vermektedir.

Sigortasız Çalışanlar Krediye Nasıl Başvurur?

Kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmayacağı banka şubelerinde bireysel müşteri temsilcileri ile yapılan görüşmelerle öğrenilebilir. Bu görüşmeler sonucunda kişiye kredi verilmesi onaylansa bile bu kredi çok yüksek tutarlarda verilmeyecektir.

Kredi başvuruları online yollarla da yapılabilir. Günümüzde tüm bankalar online kredi başvurularına imkan tanımaktadır. Burada yapılan başvurularda kişinin sigortasız çalıştığı sistem tarafından tespit edildiğinde otomatik olarak reddedileceği için şubeden bir müşteri temsilcisine danışarak başvuru yapmak daha mantılı olacaktır. Prosedürü bile görevliler daha net yardımcı olacaktır.

Sigortasız Çalışana Hangi Bankalar Kredi Verir?

  • Ziraat Bankası
  • Halk Bank
  • Vakıf Bank
  • İş Bankası

başta olmak üzere pek çok banka sigortasız çalışan müşterilerine kredi sağlamaktadırlar. Bu kredileri almak için her bankanın farklı şartları olsa da kişinin kayıtlı geliri olmadığı için başvuru aşamasında kefil istenebilmektedir.

Kişinin borcunun karşılığında bankaya teminat olarak gösterebileceği bir birikim, mal varlığı varsa bu kredinin onaylanmasında olumlu sonuçlar doğuracaktır. Küçük miktarlardaki ihtiyaç krediler için bunlar gerekli olmasa da yüksek miktarlarda kredi kullanılacağında kişinin sigortasız bir işte çalışarak kredi kullanması imkansızdır.

Geliri olmayan bir kişiye bankaların konut ya da taşıt gibi krediler vermesi mümkün olmadığı için kişinin elinde olan bir mal varlığını rehin olarak göstermesi durumunda yüksek tutarlar kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz