Ana Sayfa Krediler Kolay Kredi Alma Yöntemleri

Kolay Kredi Alma Yöntemleri

Kolay kredi veren bankalar hangileridir, sorusu sürekli olarak sorulsa da böyle bir banka bulunmamaktadır. Bazı bankalar yeni şube açtıklarında veya müşteri toplayabilmek için dönemsel olarak görece daha kolay kredi verirler. Bu tamamen bankanın politikası itibariyle uyguladığı bir stratejidir ve çok nadir olan bir durumdur.

Bankalar kredi verirken kullanıcılardan bazı şartları talep ederler. Bu şartları sağlayan kişiler kolay kredi alırken bu kategoriye giremeyen kullanıcılar daha zor kredi almaktadır. Bu yazımızda ise kolay kredi alabilmeniz için uygulamanız gereken yöntemleri aktaracağız.

Kredi Notu

Bu konuyu daha önceki birçok yazımızda incelediğimiz için detaylı girmeyeceğiz. Bankaların kullanıcılarda aradığı ilk şartların başında kredi notu gelmektedir. Kişilerin krediye başvurmadan önce kredi notunu sorgulaması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin puanlarını arttırması gerekmektedir. Kredi notunuz 1200 puanın altında ise kredi çekmeniz zordur.

Bankanın Müşterisi Olmak

Bir bankadan kredi çekebilmek için o bankanın müşterisi olmak çok önemlidir. Örneğin, emeklilerin kredi çekebilmesi için ilgili bankadan emekli maaşlarını alması şartı bulunmaktadır. Bir bankada uzun süre kullanılan bir kredi kartınız varsa bu bankadan kredi almanız çok kolaydır.

Bir bankadan uzun süre kredi kartı kullandığınızda o bankada hazır kredi limitiniz oluşmaktadır. Hazır kredi limitinin yüksek olması yapılan harcamalara ve ödeme düzenine göre belirlenmektedir. Banka müşterisi olanlar İnternet başvurusu ile bile kredi çekebilir.

Borç / Limit Oranı

Kolay kredi çekmenin en önemli şartlarının başında borç – limit oranı gelmektedir. Her kullanıcının yaptığı harcamaya, kredi kartı limitine ve nakit varlığına göre limit belirlenmektedir. Kişiler bu limitleri tutarınca borçlanabilir. Eğer borç – limit oranınız düşükse kolayca kredi çekebilirsiniz.

Kolay kredi alabilmek için borçları anlık olarak kapatmanız önemlidir. 1-2 aylığına bir para bularak borç-limit oranını kapatabilir ve kredi çektiğinizde bulduğunuz bu parayı geri iade edebilirsiniz.

Gayrimenkul ve Nakit Varlıklar

Kredi verilirken bankaların kontrol ettiği bir diğer durum ise kişinin sahip olduğu gayrimenkuller ve nakit varlıklardır. Kişi eğer uzun süre boyunca borcunun çok üzerinde bir nakit varlığa sahipse kolayca kredi alabilir. Gayrimenkulün fazla olması da kişilerin kredi alabilmesini kolaylaştırmaktadır. Tabi ki bu şart tamamen gelir ve kredi notu şartlarının sağlanması durumunda önem arz edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz