Ana Sayfa Krediler Senetle Kredi Nasıl Çekilir Akbank

Senetle Kredi Nasıl Çekilir Akbank

Senetle Kredi

Senetle kredi nasıl çekilir yöntemleri nedir ayrıntıları ile inceleyelim. Müşteri senedi ile kredi farklı kendi imzalayacağınız senet ile kredi farklıdır. Ziraat Bankası senet ile kredi verirken Akbank senet ile kredi konusunda teminat kabul etmektedir. Sizlere öncelik ile ne lazım olduğunu iyi anlamamız gerekiyor.

Müşteri Senedi ile Kredi Nasıl Çekilir ?

Faturalı bir malın satışı ile elinize geçen senet en garanti senet türüdür. Arkasını cirolayarak Ziraat Bankası’na ibraz edebilirsiniz. Senedin vadesine kadar olan faiz tutarı sizden tahsil edilmek üzere nakit paranızı alıp bankadan çıkabilirsiniz. Tabi bunun gerekli formalite şartları ve evrakları vardır. Eğerki senedi aldığınız kişinin kkb si iyi durumda ise senetle kredi onaylandı bile. Tabi sizin de kredi geçmişinizin önemi bulunuyor.

Akbank Senetle Kredi Nasıl Çekilir ?

Senedin vadesine kadar bankaya teminat olarak bırakabilirsiniz. Eğer senediniz banka incelemesinde halk dili olarak sağlam tabir edilir ise %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Adı Akbank işlek kredi olacaktır. Diyelim ki siz 100,000 TL’lik senet verdiniz 80,000 TL kredi limitiniz açıldı. Paraya ihtiyacınız ne kadar ise müşteri temsilciniz anlık hesabınıza tanımlama yapıyor. Çektiğiniz tutar kaç gece sizde kaldı ise o kadar faiz işlenmiş oluyor. Dilediğiniz gün dilediğiniz tutar kadarını bankaya ödeme yapabiliyorsunuz. İstediğinizde tekrar çekebiliyorsunuz. Yalnız çektiğiniz gün sayısı kadar faiz işlemiş oluyor. Ticaret yapanların çok kullandığı kredi türüdür. Akbank işlek kredi konusunda en deneyimli bankalar arasındadır. Bir malı alırken anlık paraya ihtiyaç olur kredi ile malı alırlar. Satışın ardından hemen bankaya kredinin kapatma ödemesini yapıp arada 3-5 günlük faiz ödemiş olurlar. Düzenli kullanıldığında ticaret yapanlar için önemlidir. Senet karşılığı kredi sıkça kullanılmaktadır.

Senetle Kredi Nasıl Çekilir Akbank

Senetle Kredi Nasıl Çekilir ?

Kendiniz senet vererek karşılığında kredi almak istiyorsanız bunun da yöntemleri bulunuyor. Geçmişiniz düzgün ise factoring firmaları yüksek faiz ile bu işi yapmaktadır. Eğer geçmişiniz bilinmiyor ise galericiler, kuyumcular, tefeciler çok yüksek faiz oranları ile senet karşılığında borç para verebiliyor. Ancak karanlık kişiler ile çalışmanın sonu pek hayırlı olmayabiliyor. Özellikle uygulanan çok yüksek faiz oranları sizi sıkıntıya sokacaktır. Senetle kredi eğer faturalı müşteri senedi ise nakite resmi bankalar üzerinden kolayca dönebilir. Senet karşılığı kredi, çek karşılığı kredi gibidir. Kullanımına aynı göz ile bakılır. Buna halk arasında senet bozan bankalar da denilir. Ancak vadesine kadar faizi kesilerek banka size ödeme yapar. Denizbank ve Garanti Bank ta bu konuda adı bilinen kuruluşlardır.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz