Ana Sayfa Krediler PTT Kredi Postam Başvurusu İNG Bank

PTT Kredi Postam Başvurusu İNG Bank

PTT Kredi Postam Başvurusu

PTT şubeleri ile anlaşan İNG Bankasına ulaşmak artık çok kolay. PTT kredi postam başvurusu İng Bank şubesinden yapılabildiği gibi direk PTT’den de yapılabilmektedir. En önemli özelliği ise kredi taksitlerinizi PTT’ye ödemek gibi bir şans sunmasıdır. Peki PTT kredi tutarları nedir faiz oranları hakkında detaylı bilgileri sizin için araştırdık. Kredi Postam başvuru şartları ile birlikte inceleyelim. PTT emekli kredisi olarak ta bilinmektedir. PTT personel kredisi olarak ta çekilebilir.

PTT Kredi Başvuru Şartları

PTT şubesine SMS ile başvuru yapılamamaktadır. Hemen hemen her mahallede şubesi olan PTT’nin herhangi birisine giderek başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Gişeden başvuru formunuzu teslim ederek kredi başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Onaylanması durumunda formda yazdığınız telefon numarasından aranarak bilgilendirileceksiniz. Maksimum 1 hafta içerisinde krediniz sonuçlanmış olacak. Kendiniz TC kimlik numaranız ile de başvuru sorgulaması yapabilirsiniz.

PTT Kredi Postam Başvurusu İNG Bank

2,500 TL den 45,000 TL’ye kadar kredi talebinde bulunabilirsiniz. Maksimum 36 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. 20,000 TL üzeri kredilerde faiz tutarı 2,59 olarak hesaplanıyor. Altı taleplerde 2,99’a kadar çıkmaktadır. Bu yüzden 18,000 TL kredi çekecek kimse 20,000 TL tutarını başvuru öncesi hesaplaması kendi yararına olabilir. Hayat sigortası, banka onayından sonra gereklidir. Başvuru sırasında yapmak zorunda değilsiniz. Nüfus cüzdanınız ile sadece siz başvuru yapabilirsiniz. Noterden vekalet verseniz dahi sizin yerinize başkası kredi başvurusu yapamaz. Onaylanan krediyi kullandığınızda Binde 5 oranında kesinti yapılır. Tahsis ücreti adı altında olduğu için dosya masrafı gibi itiraz edip geri almanız mümkün değildir.

İNG Bank Emekli Kredisi

Örnek olarak 20,000 TL kredi çeken kimse 9 aylık vadede taksit tutarı 2,582 Lira olur iken 36 ay eşit ödeme talep eder ise 931 TL geri ödemiş olur. Yani 9 ayda 3238 TL faiz öder iken 36 ay kullanması durumunda 13516 TL faiz ödemiş olur.

İNG Bank Emekli Kredisi

PTT şubesi üzerinden başvuru yapacağınız İNG Bank emekli kredisi düşük oranlarından yararlanabilirsiniz. 45,000 TL’ye kadar hayat sigortası dışında başka belge istemeyen kredidir. Başvuru için PTT şubesinde kredi başvuru formu doldurmanız yeterlidir. Geçmişinizde kredi cezanız olsa dahi emekli maaşına onay almanız büyük ihtimaldir. Daha yüksek tutarlar için diren İNG Bank’a başvuru yapabilirsiniz ancak şartlar farklılık gösterecek ve ek belgeler istenecektir. Başka geliriniz bulunmuyor ise emekli maaşı ile en fazla ne kadar kredi alabilirsiniz ki? 60,000 TL üzerinde emeklilere yardımcı olan bir kurum bulunmamaktadır. PTT emekli kredisi başvurunuzu isterseniz diğer bankalar ile birlikte değerlendirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz