QNB Finansbank Ek Hesap ve Özellikleri

QNB Finansbank Ek Hesap ve Özellikleri
15 Kasım 2019 00:34 | Son Güncellenme: 23 Aralık 2019 10:21
0
A+
A-

Türkiye’de uzun zamandır faaliyet gösteren QNB Finansbank, verdiği kaliteli hizmet ile dikkat çeker. Müşteri kitlesi oldukça fazla olan QNB Finansbank, müşterilerinin vadesiz hesaplarına tanımlamış olduğu ek hesap ile nakit ihtiyaçlarını etkili olarak karşılar. Bu yazımızda QNB Finansbank ek hesap ve özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

QNB Finansbank Ek Hesap Nedir?

QNB Finansbank ek hesap; vadesiz hesabınızdaki para bittiği anda devreye girmekte ve size tanımlanan limite kadar hesabınızda para var gibi kullanmanızı sağlamaktadır. Bu hesap ile her türlü nakit ihtiyacınızı etkin bir şekilde karşılayabilir ve sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. Hesabınızdan verdiğiniz otomatik ödeme talimatları kapsamında ödemeleriniz normal olarak devam eder. ATM’den para çekebilir, havale ve EFT gibi para transferi işlemlerini yapabilirsiniz.

Ek hesabınızdan kullanmış olduğunuz miktarları isterseniz taksitli olarak da ödeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken harcama en az 200 TL en fazla ise 10.000 TL olmak zorundadır. Bu kapsamdaki taksit sayısı ise sizin isteğinize göre 2 ile 24 ay arasında değişir. Normalde taksitli kullanım için ekstra bir işleme gerek olmaz, fakat banka tarafından ek belge istenebileceğini unutmayın.

QNB Finansbank Ek Hesap Faiz Oranları

Ek hesaptan kullandığınız limitler için günlük faiz işletilir. Faiz oranı ise %1,6 olarak belirlenmiştir. Her 100 TL için vergiler de dahil olmak üzere sadece 6 kuruş faiz ödersiniz. Örneğin ek hesabınızdan 1.000 TL çektiniz ve 1 hafta sonra bunu ödemeye karar verdiniz. Ödemeniz gereken faiz miktarı 4,48 TL’dir. Çekeceğiniz miktar arttıkça, ödeyeceğiniz faiz de artacaktır. Gecikme durumunda uygulanan faiz ise %2’dir. Burada belirtilen oranlar, Merkez Bankası tarafından değiştirilebilir.

QNB Finansbank Ek Hesap Açma

Ek hesap açmak için bankanın herhangi bir şubesine gitmeniz yeterlidir. Bunun haricinde telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden de benzer işlemler yapılabilir.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.