Ana Sayfa Bankacılık Anadolubank Kimindir, Güvenilir Midir?

Anadolubank Kimindir, Güvenilir Midir?

Anadolubank, ülkemizde faaliyet gösteren diğer bankalara göre daha az popüler olduğu için birçok kişi Anadolubank güvenilir mi, sorusunu sormaktadır. Banka, faaliyetlerine 17 yıl önce başlamış olup ülkemizde faaliyet göstermek için gerekli izinlere ve lisanslara sahiptir. Kısaca cevap vermek gerekirse, Anadolubank’da diğer bankalar gibi güvenilir bir bankadır.

HABAŞ şirketler grubuna bağlı olarak faaliyetlerini yürüten bankanın 27 farklı ilde şubesi bulunmaktadır. İlk kurulduğu yıllarda 3 şube ile faaliyetlerine başlayan bankanın şuanda 112 şubesi ve 1619 aktif çalışanı bulunmaktadır. Özgün bankacılık misyonuyla yola çıkan banka, teknolojiyi doğru kullanarak altyapısını geliştirmeye önem vermektedir.

Yurt dışında yayınlanan önemli bir dergi olan The Banker dergisine göre ülkemizde faaliyet gösteren en değerli ilk 18 banka arasında yer almaktadır. Diğer bankalar gibi kredi, kredi kartı ve banka hesabının yanı sıra birçok farklı hizmeti bulunmaktadır. Worldcard kredi kartı sistemine sahip olan bankanın 200.000’den fazla anlaşmalı olduğu nokta bulunmaktadır. Bankadan aldığınız kredi kartlarını Mastercard ve Visa amblemi gördüğünüz her noktada kullanabilirsiniz.

Bankanın Ortakları

HABAŞ A.Ş.’nin bankada %69’luk hissesi bulunmakla birlikte Mehmet Rüştü Başaran’ında bankada %27’lik hissesi bulunmaktadır. Faaliyetlerini Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. olarak sürdüren bankanın sermayesi büyük oranda yerlidir.

Bankanın yasal olarak faaliyet gösteren faktoring şirketi de bulunmaktadır. 2007 yılında gerekli lisansları alarak faaliyete başlayan Anadolu Faktoring şirketi BDDK’nın yasal faaliyet gösteren şirketler listesinde yer almaktadır.

Bireysel, KOBİ, Ticari-Kurumsal ve Tarım alanında faaliyet gösteren bankanın kiralık kasa ve yatırım hizmetleri de bulunmaktadır. Bankanın müşterileri POS hizmetine başvurarak işletmelerine Anadolubank POS cihazlarını koyabilmektedir. Ülkemizin yerli ödeme sistemi olan TROY’a da katılım gösteren bankanın kartları ve POS cihazları TROY sistemiyle entegreli olarak çalışmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz