Ana Sayfa Bankacılık Şekerbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Şekerbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Şekerbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi
Şekerbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Şekerbank sim kart bloke kaldırma işlemini merak edenler yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirler. Banka, müşterilere ulaşım gerçekleştirdiği numaranın operatör değişikliği nedeniyle sim kart bloke işlemi gerçekleştirir.

Bunun nedeni bankaya kayıtlı olan numaranın aniden farklı operatörde görünmesidir. Bu sayede istenmeyen durumların da önüne geçilmiş olunur. Şekerbank sim kart bloke kaldırma yöntemlerini gerçekleştirmek isteyen müşteriler, birkaç dakikalık işlemler üzerinden blokelerini kaldırabilecekler.

Şimdi birlikte bu işlemlerin nasıl yapıldığını yakından inceleyelim.

Şekerbank Sim Kart Bloke Kaldırma Konusunda ATM İşlemi

Şekerbank müşterileri ATM aracılığıyla birkaç dakikada bloke kaldırma işlemini yapabilirler. Gerekli olan sadece banka kartı ile birlikte bankanın ATM menüsüne giriş gerçekleştirmektir. Bu kısımdan sonra gerekli olan menüler içerisinden sim kart blokesi kaldırılabilir.

Ayrıca ATM’ye gitmeden sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak isteyenler için elbette farklı yöntemlerde bulunuyor. Şimdi sizlere diğer yöntemlerin nasıl yapıldığı ile alakalı bilgilerimizi sunuyoruz.

Şekerbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi ve Müşteri Hizmetleri

Şubeye veya ATM’ye gitmeden sim kart blokajı kaldırma işlemini yapmak isteyenler elbette müşteri hizmetleri aracılığıyla isteklerini rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Şekerbank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 78 78 arandıktan sonra gerekli menüler içerisinden bloke kaldırılabilir.

Müşteri hizmetlerine bağlanmanın ardından bloke talebi gerçekleştirilerek işlem kısa sürede tamamlanır. Bu işlemi evde yapmak isteyen herkes müşteri hizmetleri üzerinden işlemlerini gerçekleştirecektir.

Şubeler Vasıtasıyla Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kart bloke kaldırma işlemlerinde şubelerde en sık tercih edilen yollardan bir tanesidir. İşlemlerini yüz yüze müşteri temsilcisi ile birlikte gerçekleştirmek isteyenler şube vasıtasıyla sim kart blokesini kaldırabilirler. Bloke işlemi dışında elbette her işlem şubelerin müşteri temsilcileriyle kolayca yapılabiliyor.

Şekerbank sim kart bloke kaldırma işlemi için müşteri temsilcisine sunulan talep doğrultusunda cep telefonuna onay kodu gönderilir. Bu sayede değişiklik yapılan operatörün size ait olduğu görülerek sistem otomatik olarak blokeyi iptal eder.

Bu şekilde banka ile müşteriler arasında olan iletişim sorunu ortadan kalkarak rahatlıkla internet bankacılığı veya mobil bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilir. Sizlere sunduğumuz üç yöntemden bir tanesini seçerek bu bloke sıkıntısından kurtulmanız mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz