Ana Sayfa Bankacılık Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları

Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları

bankalarin-guncel-kredi-faiz-oranlari-vakifbank-ziraat-bankasi-halkbank-ihtiyac-tasit-konut-kredisi-faiz-oranlari-ne-kadar

Kredi faiz oranları bankalar tarafından açıklandıktan sonra pek çok kişi faiz oranları hakkında araştırmaya başladı. Vatandaşlar tarafından araştırılmak da olan bankaların kredi faiz oranları ise 3 Şubat 2021 tarihinde açıklandı. Birçok banka tarafından açıklanmış olan faiz oranları, bazı etkenlere göre değişiklik gösteriyor olsa da belirtilmiş olan kredi faiz oranları aşağıdaki gibidir.

3 Şubat 2021 Tarihi Bankaların İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi faiz oranları güncel olarak 3 Şubat 2021 tarihinde duyuruldu. Halkbank, İş Bankası ve benzeri bankalar belirlemiş olduğu faiz oranlarını açıklarken birçok kişi de kendisine en uygun olan kredi faiz oranına bakarak hangi krediyi alacağına karar verdi. Peki bankaların belirlemiş olduğu faiz oranları ne kadar?

Halkbank Kredi Faiz Oranları

Kredi faiz oranları bugün itibari ile Halkbank tarafından açıklandı. Halkbank, yardım amacıyla belirlemiş olduğu faiz oranlarında bazı değişiklikler yaptı. Kredilere göre değişiklik gösteren faiz oranları, Halkbank tarafından aşağıda olduğu gibi belirtildi.

Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi

Halkbank Yeşil ışık taşıt kredisi arabanın kaçıncı el olduğuna göre ya da 300 bin TL ile 700 bin TL arasında/üzerinde olma durumuna göre değişiklik göstermektedir. 300 bin TL altı araçların kredi faiz oranı 1.58, araba ikinci el ise %1.60 olarak belirlendi.

Halkbank Konut Kredisi

Halkbank’ta verilmekte olan konut kredisi faizi oranları, evim konut kredisi adı ile 1.el ya da 2.el olarak değişiklik gösteriyor. Bu nedenle Halkbank Gayrimenkul konut kredisi adı altında da farklı oranlar yer almaktadır. Halkbank tarafından belirlenmiş olan 1.el evim konut kredisi faiz oranı %1.42’den başlarken diğer faiz oranları “hesaplama başlığı” altında yer alıyor.

Vakıfbank Kredi Faiz Oranları

Kredi faiz oranları Vakıfbank tarafından belirli etkenlere göre belirlenmiş ve Vakıfbank resmi sitesi üzerinden açıklanmıştır. Vakıfbank Kredi faiz oranları, verilmekte olan kredi çeşidine göre değişiklik gösterse de sizin için resmi sitede belirlenmiş olan oranları aşağıda detaylı bir şekilde açıkladık.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank ihtiyaç kredisi, resmi sitede yazdığı üzere %1.52 olarak belirlenmiştir. Vakıfbank, ihtiyaç kredisi dışında farklı faiz oranları ile uygulamakta olduğu emekliye, avukata ve konuya özel gibi birbirinden farklı ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor.

Vakıfbank Konut Kredisi

Bankanın resmi sitesinde TDK Personeline Özel, Oyak Üyelerine Özel ve Kentsel Dönüşüm Kredisi gibi çeşitli krediler verilmektedir. Verilmekte olan kredilere göre ise faiz oranında artış ya da azalış gözleniyor. Bu krediler arasında en çok tercih edilen Sarı Panjur Kredi oranı ise %1.40 olarak belirlenmiştir.

İş Bankası Kredi Faiz Oranları

Kredi kartı faiz oranları İş Bankası tarafından resmi sitelerinde belirlenmiştir. İş Bankası için bazı durumlarda faiz oranları değişiklik gösterse de kredi kartı faiz oranları, yaklaşık olarak İş Bankası resmi sitesinde belirtildiği gibidir. Peki İş Bankası tarafından belirlenmiş olan faiz oranları ne kadar?

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş Bankası’nın sigortalı olarak vermekte olduğu ihtiyaç kredisinin faiz oranı, kurumun resmi web sitesinde  %1.50 olarak belirtiliyor.

İş Bankası Taşıt Kredisi

İş Bankası’nın resmi sitesinde sunulmakta olan taşıt kredisi oranları, vade farkını göre artış azalış göstermektedir. Ancak İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı resmi sitede %1.55 olarak sunuluyor.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası için konut kredisi faiz oranları sigortalı ya da sigortasız olmasına göre değişiklik gösteriyor. Konut kredisi sigortalı olduğu zaman faiz oranı %1.40 olur iken konut kredisi sigortasız olduğu zaman faiz oranı 1.45 e yükseliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz