Ana Sayfa Bankacılık ING Bank Destek Hesap ve Özellikler

ING Bank Destek Hesap ve Özellikler

Türkiye’nin en önemli bankalarından birisi olan ING Bank, müşterilerine sunmuş olduğu farklı çözümlerle dikkat çekmektedir. Bahse konu çözümlerden birisi de ING Bank destek hesap olup, insanların nakit ihtiyaçlarını etkin olarak karşılama noktasında son derece etkilidir. Bu yazımızda ING Bank destek hesap ve özellikleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

ING Bank Destek Hesap Nedir?

ING Bank destek hesap; vadesiz hesaba bağlı olarak tanımlanan ve vadesiz hesapta para bulunmadığı zaman devreye girerek, ING Bank müşterilerinin belirlenen limite kadar hesaplarında para var gibi harcama yapmasını sağlayan hesap türüdür. Bahse konu hesap sayesinde vadesiz hesabınızda para olmasa dahi harcama yapabilir, faturalarınızı ödeyebilir, sevdiklerinize havale ya da EFT ile para gönderebilir ve ATM’den para çekebilirsiniz.

Destek hesaptan kullanmış olduğunuz miktarın ödemesini yapmak için vadesiz hesabınıza para yatırmanız yeterlidir. Hesabınıza para yatırdığınızda ilk olarak buradaki tutar tahsil edilecektir. Destek hesap için %1,60 oranında faiz uygulanır. Eğer herhangi bir gecikme söz konusu olursa ödenecek faiz oranı %2 olacaktır.

Destek hesapta faiz aylık değil günlük olarak uygulanır. Bu durum, ne kadar erken ödeme yaparsanız o kadar az faiz ödeyeceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla da sizin için bir avantaj olarak görülebilir. Bunun haricinde ING Bank tarafından müşterilerine destek hesap ödemelerini taksitlendirme imkanı da verilmiştir. Bu sayede yüksek kullanımlarınızı bir anda ödemek zorunda kalmaz ve 12 aya kadar taksit yaptırarak ödersiniz. Bu ise sizin için son derece önemli bir avantaj olur.

ING Bank şubelerinden ya da internet bankacılığından bu hizmeti almaya başlayabilirsiniz. Gelirinize göre farklı miktarlarda bir limit verilmesi söz konusudur ve bahse konu limiti dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz