Ana Sayfa Finans-Piyasalar Hangisi Daha Avantajlı Bitcoin mi Ethereum mu?

Hangisi Daha Avantajlı Bitcoin mi Ethereum mu?

Sanal para dünyasının iki önemli ismi olan bitcoin ve ethereum en çok işlem gören kripto paralar arasında yer alır. En iyi performansa sahip olan bu iki kripto para birimi arasından seçim yapmak oldukça zordur. Her ikisi de kendine özgü avantajlara sahip olan bu sanal paralar ile işlem yapmaya başlamadan önce temel bilgilere hakim olmanız gerekir. Eksik bilgi ile alım ya da satım yaptığınızda kazançlı çıkma olasılığınız oldukça düşüktür. Bitcoin ile ilgili araştırmalarınızda bitcoin nasıl alınır sorusu ile sıkça karşılaşabilirsiniz. Kripto paralar listesinin zirvesinde olan bitcoin için işlem hacmi oldukça yüksektir. Devamında gelen ethereum ise gelişmiş özelliklere sahip olup limitsiz olarak piyasada işlem görür. Ethereum kaç TL sorusunun cevabını analiz ederek uygun anlarda alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yatırımlarınızın kazançlı olması için kullanacağınız kripto para borsasından destek alacağınız uzmanlara kadar her bir detaya önem vermelisiniz.

Bitcoin Avantajlı mı?

2009 yılından bu yana aktif olarak kullanılan bitcoin kripto para piyasasının anahtar oyuncusu konumundadır. Yenilikçi ödeme sistemi olarak tanımlanan bu varlık işlemlerin hızlı, kolay ve ekonomik şekilde yapılmasını sağlar. Ödemelerde bankalar ve diğer üçüncü taraflar aradan çıkar, doğrudan bitcoin kullanılır. Ödeme ya da yatırım için belli bir miktar bitcoin varlığınızın olması gerekir. Bitcoin nasıl alınır diye baktığınızda kripto para borsalarının madencilik sistemine kıyasla daha fazla kullanıldığını görebilirsiniz. Piyasaya çıktığında 21 milyon ile maksimum limit konulan bitcoin dalgalı değerlere sahiptir. Bu nedenle alım satım işlemlerinde doğru analizleri ve yorumları takip etmeniz önemlidir. Uygun an geldiğinizde işlemlerinizi sanal cüzdanınız üzerinden gerçekleştirebilir, kolay alış satış özelliği ile işlemlerinizi anında tamamlayabilirsiniz.

Neden Ethereum?

Vitalik Buterin tarafından 2015 yılında geliştirilen ethereum akıllı sözleşmeler yürütmeyi ve kripto ödemeler yapmayı sağlar. Geliştiriciler ve programcılar tarafından yoğun ilgi gören Ethereum madenciliği bitcoine göre biraz daha kolaydır. Ethereum için blok oluşturma işlemi yaklaşık 12 saniyede tamamlanır. Bu süre bitcoinin ortalama hızından 50 kat daha hızlıdır.

Bitcoin yalnızca ödemeler için tasarlanmışken ethereum kullanım alanı daha geniştir. Merkezsizleştirilmiş uygulamalar geliştirmeyi sağlar ve değer sahibi bir varlıktır, alınıp satılabilir. Kullanıcısına sınırsız fırsatlar sunan ethereum için paraya çevrilebilirlik oranı yüksektir. Bu sayede kolayca takas edilebilir. Her iki varlık birbiriyle kıyaslandığında ikisinin de kendilerine özgü avantajları olduğu görülür. Bu kripto paralar ile ilgili gelişmeleri Bitlo üzerinden kolayca takip edebilir, dilediğiniz zaman ethereum kaç TL sorusunun yanıtına anında ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz