İş Bankası İmece Kart Nedir? Avantajları Nelerdir?

İş Bankası İmece Kart Nedir? Avantajları Nelerdir?
25 Nisan 2019 01:35 | Son Güncellenme: 27 Kasım 2019 09:40
0
A+
A-

İş Bankasının çiftçilere özel olarak sunduğu kredi kartı hizmeti olan İmece Kart birçok avantajı barındıran bir kredi kartı hizmetidir. Ziraat Bankasının Başakkart hizmetine benzer olan bu kredi kartı ile tohum, gübre, mazot ve ekipman gibi çiftçinin ihtiyaç duyduğu tüm harcamalar yapılabilmektedir.

İmece Kartın Avantajları

Bu kredi kartına sahip olan çiftçiler açılan limit tutarınca kredi çekebilir. Faizsiz alışveriş imkanına sahip İmece kart sayesinde çiftçilere hasat zamanı öncesi ihtiyaç duyduğu harcamaları bu kredi kartı ile yapabilmektedir. Sunulan hizmetin vadesi 1 yıl olmakla birlikte hasat yapıldıktan sonra kişi kredi kartını ödedikten sonra bir sonraki hasat zamanına kadar kredi kartını yine kullanabilir. Ödemelerin düzenli yapılması halinde çiftçiden faiz alınmamaktadır.

İş Bankasının anlaşmalı olduğu noktalardan alışveriş yapılması durumunda kredi kartında İmece puanları birikmektedir. Çiftçiler bu puanları bir sonraki alışverişlerinde kullanabilir. Bu kredi kartı normal bir bankamatik kartı gibi de kullanılmaktadır. Kredi kartı ile mobil uygulama veya ATM’lerden para yatırma, para çekme ve fatura ödeme gibi işlemler yapılabilmektedir.

İmece kartın anlaşmalı olduğu birçok nokta bulunmaktadır. Bu noktalar sürekli olarak güncellenmekle birlikte anlaşmalı noktaların bilgisi banka şubesinden veya müşteri hizmetlerinden öğrenilebilir. Anlaşmalı noktalardan alışveriş yapmak çok avantajlı olduğu için bu işletmeleri kesinlikle öğrenmelisiniz.

Birçok özelliği sebebiyle Başakkart’a benzeyen İmece Kart, İş Bankası güvencesi altındadır. Çiftçiler vergi levhaları veya ÇKS belgeleri ile bu kredi kartı hizmetinden faydalanabilir. Çiftçilerin dışında kalan bireysel veya ticari kullanıcılar bu kart hizmetinden faydalanamaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.