NAKİT AVANS SİSTEMİ NEDİR?

“Nakit avans sistemi nedir?” günümüzde birçok kişi tarafından sorulan sorular arasında yer alır. Bankalardan nakit avans çekmek için ise bazı hususları dikkate almanız şart. Nakit avans sistemi ile bankalardan avans almanız mümkün. Peki nakit avans sistemi tam olarak nedir? Sistemin şartları nelerdir? Merak edilen soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik

NAKİT AVANS SİSTEMİ NEDİR?
21 Temmuz 2020 15:00 | Son Güncellenme: 20 Temmuz 2020 15:32
1
A+
A-

Nakit avans sistemi nedir?” günümüzde birçok kişi tarafından sorulan sorular arasında yer alır. Bankalardan nakit avans çekmek için ise bazı hususları dikkate almanız şart. Nakit avans sistemi ile bankalardan avans almanız mümkün. Peki nakit avans sistemi tam olarak nedir? Sistemin şartları nelerdir? Merak edilen soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik.

Nakit avans ve nakit avans çeşitleri, kredi kartınız üzerinden ihtiyacınız olduğu zaman ek olarak para çekmeniz için yapılmış olan bir sistemdir. Nakit avans çekmek isteyenler nakit avans çekecekleri bankaların onlara koyduğu limite uygun olarak nakit avans çekebilirler. Bu yol aracılığı ile acil nakit ihtiyacı duyulduğunda hızlı bir şekilde limitler dahilinde nakit avans çekmek mümkün hale gelir. Nakit avans çekmek için sahip olduğunuz kredi kartında da nakit bulunmasına gerek yoktur. Nakit avans çekmek istiyorsanız sahip olduğunuz banka kartının kredi çekme limitine bakmanız gerekir. Sahip olduğunuz kartın kredi çekme limitinden fazla para çekemezsiniz.  Kredi kartı limitinizi yükselterek ya da benzeri işlemler aracılığı ile daha fazla nakit avans çekmeniz de mümkündür. Peki nakit avans çeşitleri nelerdir? Nakit avans çekmek için ne yapmak gerekir? Merak edilenler için okumaya devam edin.

Nakit Avans Çeşitleri Nelerdir?

Nakit avans çeşitleri, avans çekmek isteyen herkesin tercihi dahilinde bulunan seçeneklerdir. Nakit avans sistemi ile ister nakit isterseniz de taksitli olmak üzere nakit çekmeniz mümkündür. Bankalardan çekebileceğiniz avans çeşitlerini aşağıda sizler için listeledik.

  • Nakit Avans
  • Taksitli Nakit Avans

Nakit avans çekme işlemini gerçekleştirdikten sonra yerine getirmeniz gereken bazı taahhütler bulunmaktadır. Bu taahhütleri sağladıktan sonra nakit avans çekme işlemini belli aralıklar ile tekrar edebilirsiniz. Ancak nakit avans çekme işlemi beraberinde dönemsel olarak faiz ödeme yükümlülüğünü de getirir. Paraya acilen ihtiyacınız olduğu zaman nakit avans çekmeniz durumunda çektiğiniz paraya günlük olarak faiz uygulanır. Bu nakit avans faiz oranları size nakit avans çekmeden önce ifade edilir. Ancak siz borcunuzu geri ödeyene kadar faiziniz yazılmaya devam eder. Bu nedenle nakit avans çektiğiniz zaman nakit avans faiz oranlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca günlük olarak faiz uygulandığından dolayı çektiğiniz parayı ne kadar sürede öderseniz o kadar süre faiz ödemiş olursunuz. Yani çektiğiniz nakit avansı ister taksitli ister nakit olsun ne kadar hızlı öderseniz o kadar az faiz ödemiş olacaksınız. Peki nakit avans çeşitlerinden biri olan taksitli nakit avans ve taksitli nakit avans faizi nedir?

Taksitli nakit avans ile nakit avans birbirlerinin benzerleridir. Yukarıda bahsettiğimiz nakit avansta olduğu gibi taksitli nakit avans da belge sunulmasına gerek kalmadan, uzun uzun başvuru formu doldurmadan, şubeye gitme gereksinimi duymadan ve istediğiniz gün ve istediğiniz saatte kolayca nakit avans yapabileceğiniz bir nakit avans çeşitlidir. Ama yine nakit avansta da olduğu gibi çekeceğiniz taksitli nakit avans miktarı sahip olduğunuz kredi kartının limitini geçmeyecek miktarda olmalıdır. Bu belirlediğiniz taksitli nakit avans miktarını ATM den kolaylıkla çekebilirsiniz. Taksitli nakit avansı 3, 6, 9 ve 12 ay vade ile alabiliriz. Taksitli nakit avans ile aldığınız borca uygulanacak olan taksitli nakit faiz oranı ise bütün bankalarda sabit ve aynı olduğundan en uygun banka için arama yapmanıza gerek yoktur. 

Nakit Avans ile Taksitli Nakit Avans Arasındaki Farklar Nelerdir?

Nakit avans ile taksitli nakit avans arasında sadece bir fark olduğundan birbirlerine çok benzemektedirler. Bu fark ise avansların ödeme süreçleridir. Nakit avansta almış olduğunuz borca günlük olarak faiz uygulanırken aldığınız taksitli nakit avansta ise borcunuza aylık olarak faiz uygulanır. Almış olduğunuz nakit avans borcunuzu hızlı bir şekilde ödemek, nakit avans borcunuza günlük olarak faiz uygulandığından sizin için daha uygun olur. Almış olduğunuz taksitli nakit avans borcunuzu ise istediğiniz vadede ödeyebilirsiniz. Yine de acilen ihtiyacınız olduğunda avans alabildiğiniz için hem taksitli nakit avans hem de nakit avans almış olduğunuz borcu ödemeniz için kolay bir seçenektir. Ama günlük olarak faiz uygulanan nakit avans göre aylık olarak faiz uygulanan taksitli nakit avans daha avantajlı bir seçenek olduğundan avans almak isteyen müşterilerimiz tarafından daha çok tercih  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.