Ana Sayfa Krediler Kredi Kartı Şifresiz Ödeme Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Şifresiz Ödeme Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Şifresiz Ödeme Nasıl Yapılır

Kredi kartınız ile şifre girmeden ödemelerinizi yapabilir alış verişlerinizi hızlandırabilirsiniz. Kredi kartı şifresiz ödeme nasıl yapılır kaç paraya kadar şifre istemez ? Bu özelliği açmak yada kapatmak nasıl olur. Belirli limite kadar kullanabildiğiniz temassız kredi kartı ile ödeme seçeneği sayesinde kartınızı verip şifrenizi vermeden ufak tutarlar karşısında garanti elde edebilirsiniz. Temassız ödeme pos makinesinin ekranına okutma yapılarak ödeme yapar.

Kredi Kartı Temassız Ödeme

Özellikle kasalarda bekleme süresini kısaltan temassız ödeme seçeneği teknolojinin son yeniliği. Şifrenizi görme ihtimalini de ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Yeni kredi kartlarında temassız ödeme dahili kurulu olarak yollanıyor. Eski karta sahip iseniz desteklemesi için müşteri hizmetlerini aramalısınız. Temassız ödeme üst limiti 50 TL ile sınırlıdır. Üzeri harcamalarda güvenlik nedeni ile şifre zorunluluğu bulunuyor. 50 TL’ye kadar olan harcamalarınızda temassız pos simgesi olan dükkanlarda geçerli olmak üzere şifresiz işlem yapabilmeniz mümkündür. Dilerseniz bu özelliği komple kapatabilirsiniz. Ya da düşük tutarlarda harcamalarınız için işlemlerinizi hızlandırabilir yada arkadaşlarınıza şifre söylemeden verebilirsiniz. Bazı bankalar 90 TL tutarına kadar temassız kredi kartı ödemesini destekleyebilir iken bazı bankalar ise 30 TL ile sınırlandırmaktadır.

Kredi Kartı Şifresiz Ödeme

Kredi Kartı Şifresiz Ödeme Nasıl Yapılır

Bunun için destekleyen bir karta sahip olmalısınız. Kartınızın üzerinde gerekli simge bulunuyor ise kullanabilirsiniz. Özelliği açtırmak için bağlı bankanın müşteri hizmetlerini arayın ve özelliğin aktif olmasını talep edin. Açtırdıktan sonra ufak tutarlar için şifre girmeye uğraşmayacaksınız nakit para vermiş gibi kartınızı vereceksiniz. Kişi direk pos ekranına okutarak işlemi onayladığına dair size bir fiş verecektir. Ödemeniz yapılmıştır güle güle yazan fişinizi alarak yolunuza devam edebilirsiniz. Son zamanlarda Türkiye’de kullanılan kredi kartı sayısında müthiş artış yaşandı. Gerek ödemelerin ertelenmesi gerek kullanım kolaylığı gerek ise paralar üzerindeki mikroptan biraz olsun uzak durmak için. Çeşitli amaçlar nakit para yerine kredi kartı kullanımını arttırmıştır.

Sizin hala kredi kartınız yok ise kefilsiz evraksız bankalara girerek başvuru yapabilirsiniz. Belgesiz olarak ilk aşamada 1.000 TL tutarına kadar kart verilmektedir. 500 TL altında ise kredi kartı çıkmamaktadır. Ancak yıllık aidat ücretlerini de göz önünde bulundurunuz. Bir çok banka kart ücreti almıyoruz dese de ekstrelerde görülen tutarlar için işlem yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz