Ana Sayfa Krediler İkinci El Arabaya Kredi Çıkar mı?

İkinci El Arabaya Kredi Çıkar mı?

İkinci El Arabaya Kredi Çıkar mı?
İkinci El Arabaya Kredi Çıkar mı?

İkinci el arabaya kredi çıkar mı? Otomobil satın almak isteyen, fakat yeterli veya hiç bütçesi olmayan tüketiciler bu kapsamda bankaların sunduğu kredilerden faydalanmaktadırlar. Buna yönelik özellikle de ikinci el üzerine son dönemlerde araştırma yapan tüketiciler ikinci el arabaya kredi çıkar mı sorusuna da yanıtlar aramaktadırlar. Kendi birikimi olmayan, fakat yine de araç sahibi olmak isteyenler ikinci el uygun araç bularak bankalardan çektikleri krediler ile satın alma işlemini gerçekleştirebiliyor. Aylık gelire yönelik bütçenizi sarsmadan uygun vade ödemeleri ile bankalardan alacağınız kredi sayesinde hayallerinizdeki araca sahip olabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisi Hakkında Bilgi

İkinci el araçlar için kullanılmak istenilen kredinin yaş sınırına dayalı olarak bilgilere değinmeden evvel, öncelikle bu kredi türünün ne olduğunu anlatalım. Taşıt kredileri, bankalar tarafından tüketicilere sağlanan 0 veya ikinci el araçlar için farklı şartları sağlayan kredi türlerini kapsamaktadır. Doğru bir bilgi verecek olursak; sıfır araç kredileri, ikinci el taşıt kredisine göre daha avantajlı ve kolay alınabilir olmaktadır. Daha farklı bir şart örneğini sunacak olursak; ikinci el taşıt kredisi kapsamında araç yaşı sınırlaması bulunmaktadır.

Sıfır araçlarda ise araç alımına yönelik kredi kılanlım oranı farklılıkları bulunmaktadır. Aracın gerçek değeri, kasko kapsamında değeri baz alınarak hesaplanmaktadır ve bu doğrultuda ise kredi kararı verilmektedir.

İkinci El Arabaya Kredi
İkinci El Arabaya Kredi

İkinci El Araba Kredisinde Yaş Sınırı

Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere ikinci el otomobiller için yaş sınırlaması durumu bulunmaktadır. Yani ikinci el bir araç için kredi başvurusunda bulunmanız halinde ilgili bankanın prosedürüne bağlı olarak yaş sınırı durumu karşınıza çıkacaktır.

Bankalar tarafından sunulan cazip uygun faizli taşıt kredilerini kullanarak ikinci el araç almak için belirli bir yaş aralığına sahip araçlar üzerinde tercihler vermeniz gerekmektedir. Normalde kredi kapsamında yer alan ikinci el taşıtların yaş şartı durumları bankadan bankaya değişen bir prosedürü kapsamaktadır.

Fakat genel bir ortalama yapacak olursak, bankalar genellikle 8 yaşından büyük araçlar için kredi vermekten kaçınmaktadırlar. Bu nedenle bankalardan ikinci ele yönelik taşıt kredisi başvurusu yapacaksanız, ilgili aracın 8 yaşından büyük olmamasına dikkat etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz