İş Bankası Maximum Sanal Kart Oluşturma ve Limit Belirleme

İş Bankası Maximum Sanal Kart Oluşturma ve Limit Belirleme
5 Şubat 2020 15:08
1
A+
A-

İş Bankası müşterilerine avantaj sağlamak için sanal kart oluşturmalarına imkan vermiş ve güvenli alışverişin kapılarını açmıştır. Biz de gelen soruları cevaplandırmak için, bu yazımızda sanal kart oluşturma adımlarından ve nasıl limit belirleyebileceğinizden bahsedeceğiz. 

Bunlardan bahsetmeden önce İş Bankası Maximum Sanal Kart nedir ve nasıl kullanılır konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. 

İş Bankası Maximum Sanal Kart Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere sanal kart elle tutulabilir, fiziksel bir kart değildir. İnsanların internet üzerinden kullanabileceği bir karttır. Bu kart ile birlikte İş Bankasın’nda olan Maximum sanal kart ile birlikte cep telefonu üzerinden ve internet üzerinden rahatlıkla alışveriş yapabileceksiniz. 

Artık sadece internetten değil, cep telefonu üzerinden de rahatlıkla alışveriş yapabilmeniz mümkün olacaktır. 

İş Bankası Maximum Sanal Kart Oluşturma

İnternet üzerinden son zamanlarda inanılmaz derecede dolandırıcılık faaliyetleri artmıştır. Bu faaliyetlerden kurtulmak için sanal kart oluşturabilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

  1. İnternet veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır.
  2. Kredi kartlarım sekmesine girilir.
  3. Sanal kredi kartlarım bağlantısına tıklanır.
  4. Açılan sayfada sanal kredi kartı oluştur butonu tıklanır ve oluşturulacak sanal kart için limit belirlenir.
  5. Belirlenen limit sonrasında sanal kart oluşturulur ve harcama yapılabilmesi için gerekli bilgiler ekrana yansıtılır.

Tüketiciler ekrana yansıyan 16 haneli kart numarası, kart son kullanım tarihi ve CVV kodu ile dilediği sanal mağazadan alışveriş yapabilmektedir. Asıl kredi kartına ilişkin hiçbir bilginin kullanılması gerekmez, sanal karta ait bilgileri de herhangi bir yere kaydetmenize gerek yoktur. Daha sonra yapacağınız harcamalarda banka hesabınıza giriş yapıp kredi kartlarım bölümünü açtığınızda burada sanal kartınızın da olduğunu göreceksiniz.

İş Bankası Maximum Sanal Kart Limit Belirleme

İlk aşamada Maximum sanal kart limiti 0 TL olmaktadır. Daha sonra limit belirlemek için internet uygulamasına girmeniz gerekecektir. İnternet uygulamasından sanal kart kısmına girdikten sonra limit belirleme kısmından istediğiniz limiti belirlemeniz mümkün olacaktır. Limiti belirledikten sonra rahatlıkla online alışverişlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.