Ana Sayfa Krediler Media Markt Denizbank Kredi Başvuru Türleri

Media Markt Denizbank Kredi Başvuru Türleri

Media Markt Denizbank Kredi Başvuru Türleri
Media Markt Denizbank Kredi Başvuru Türleri

Cep telefonlarının kredi kartları üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için BDDK taksitli cep telefonu satışını yasakladı. Bu alandaki en büyük mağazalardan biri olan Media Markt, bu duruma bir çözüm olarak tüketici kredileri sunmaya başladı.

Mağazadan Başvuru Uygulaması

Media Markt, kredinin kullanımı için Denizbank ile sözleşme imzaladı. Media Markt, Avrupa’da çok sayıda şubesi bulunan tüketici elektroniği satan bir Alman mağaza zinciridir. Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği satıcısı olarak, geniş hizmet ağları, avantajlı satın alma fırsatları ile tüketici memnuniyetini en üst düzeyde tutan bir kuruluştur. Ticari hayatına 29 Kasım 1979’da Münih’teki ilk mağazasıyla başladı. Türkiye’de cep telefonu satışında bankacılık düzenleme ve denetleme ajansı (BDDK) tarafından kısıtlama getirildi. 1 Şubat 2018 tarihinden bu yana, kredi kartı ödemeli cep telefonu satışı yasak. Mağazalar ise tüketicilerin cep telefonu satın alması için yöntemler aramaktadır. Evlilik, taşınma ve alışveriş gibi insan yaşamının önceliği olan her konuda tüketiciyi, felsefenin temelini oluşturan nihai tüketici odaklı faydalar sağlama anlayışı ile desteklemeyi amaçlamaktadır.

Media Markt kredi imkanı; Tüketicilerin Media Markt’tan yapacakları tüm teknolojik ürünlerdeki alışverişlerde vade imkanı sağlıyor. Bu genel kredi yelpazesinde, tüketicilere düzenli olarak çeşitli kampanyalar sunulmaktadır. Media Markt kredisi, ilgili düzenlemelerden sonra belirlenen üst ve alt limitler dahilinde kullanılabilir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) ödemeleri düzenlemelerine göre, ödemelerin sayısı beyaz eşya alımlarında en fazla 12 ay, elektronik ürün alımlarında 6 ay, BT ürünleri ve Tablet alımları için 6 ay. 3,500 TL’nin altındaki televizyon borsaları için 12 ay, 3,500 TL’nin üzerindeki televizyon alımları için maksimum 6 ay ödeme yapılır. Bu uygulama ticari kredi kartları için geçerli değildir. Ticari kredi kartları tüm ürün kategorileri için taksitler halinde ödenebilir.

Media Markt Online başvuru

Talep sırasında girilen kredi tutarı, satın alınacak siparişin asgari tutarı olmalıdır. Kullanılabilecek maksimum kredi tutarı 15.000 TL’dir. Cep telefonları ve bilgisayar satın alımlarında kredinin süresi 3 ile 12 ay arasındadır.

Tabletlerin satın alınması için 3 ila 6 ay arasında ve diğer ürün kategorileri için 3 ay ila 60 ay arasında seçilebilir.

Kredi talebiniz kabul edilirse, kredi belgeleri İnternet şubesi tarafından onaylanır ve kredi tutarı hesaba aktarılır.

Ödeme onayınızdan sonra, kredinizin tutarı alışverişleriniz için aktarılır.

Media Markt SMS ile başvuru

Media Markt ve Denizbank arasında imzalanan tüketici elektroniği kredisi kapsamında, Denizbank Media Markt kredisinin SMS yoluyla Denizbank veya Denizbank müşteri ön onay talebi olan tüm müşteriler için kullanılması mümkün. Kredinin adım adım kullanılması için gerekli işlemler aşağıdaki gibidir:

Cep telefonunun mesajlar bölümünde, TC Kimlik numarası boşluk KREDI yazılır ve 3280’e gönderilir.

Talepten kısa bir süre sonra bankanın genel incelemesiyle birlikte bir kredi ön onay mesajı gönderilecektir.

Ardından, müşteri istediği teknolojik ürünü fatura ile satın alacak ve ödemeyi nakit veya kredi kartı ile yapacaktır. Son adımda müşteri, en yakın Denizbank şubesinden satın alınan ürünün faturasını sunacak ve ürünün fiyatı banka tarafından anında müşteriye ödenecektir.

Müşterinin geri ödemesi bankaya taksitler halinde yapılacaktır.

Bu kredi tüketici kredisi olarak kabul edilir. Ancak, mağazada nakit olarak ödeme yapılana kadar yalnızca Media Markt’tan satın alınan teknolojik ürün miktarı müşteriye kredi şeklinde sunulmaktadır. Bu nedenle, Media Markt’tan alınan ürünün fiyatını gösteren faturanın kredinin kullanımı için bankaya ibrazı zorunludur. Banka, kredi sırasında kredi koşullarını değiştirme, ön onaylı kredinin nihai kullanımına ilişkin nihai kararı verme, ek belge veya kefil isteme hakkına sahiptir. Tüm Media Markt mağazalarındaki Denizbank standlarından daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz