Halkbank Paraf Kart Kapatma Nasıl Yapılır?

Halkbank Paraf Kart Kapatma Nasıl Yapılır?
9 Mart 2020 06:01 | Son Güncellenme: 26 Şubat 2020 15:42
0
A+
A-

Halkbank Paraf kart kullanıcılarına sunduğu avantajlardan dolayı oldukça dikkat çeken kartlar arasında yer almaktadır. Bazı müşteriler de var olan borcu ödeyemediklerinden dolayı kartlarını kapatmak istemektedirler. Bu yazımızda nasıl kartınızı kapatabileceğinizden bahsedeceğiz. Ama ondan önce eğer borç ödeme konusunda sorun yaşıyorsanız, limit azaltma işlemleri yapabilirsiniz. Bunun içinde yazılarımızı incelemeniz yeterli olacaktır. 

Aşağıda yer alan bilgilerle birlikte kart kapatma işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizi göstermeye çalışacağız. 

Halkbank Paraf Kart Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kredi kartının kayıp ya da çalıntı gibi durumlarla karşı karşıya kalması halinde kart iptalinin sağlanabilmesi için çağrı merkeziyle iletişime geçilmesi gerekir. Halkbank çağrı merkezine 0850 222 0 400 veya 444 0 400 numaraları aranarak ulaşılabilir. Kayıp/Çalıntı hattına direkt bağlanmak isteyen müşteriler için ilgili menüye 0 tuşlamasını yaparak ulaşılabileceğini bilmek yararlı olabilir.

Kredi kartını tamamen kapatmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği ilk kanal Halk Bank çağrı merkezidir. 0850 222 0 400 ya da 444 0 400 numaralı çağrı merkezini arayarak kredi kartı müşteri temsilcisine bağlanılması gerekir. Kayıp/çalıntı hattından kart kapatma işlemi yapılamamaktadır, çünkü kartın ve bağlı olduğu hesabın kapatılabilmesi emrini verebilmek için hesap yetkilisi olmak gerekir. Kredi kartı müşteri temsilcisine bağlanırken 16 haneli kart numarası ve kart şifresi gibi tuşlamalar yapılması gerekir. Böylelikle kartınızı kapatma işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilmeniz mümkün olacaktır. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.