Ana Sayfa Kartlar Garanti BBVA Bonus Kart Temassız Ödeme Açma ve Kapama

Garanti BBVA Bonus Kart Temassız Ödeme Açma ve Kapama

Temassız ödeme özelliği birçok banka tarafından sunulan bir özelliktir. Bu yazımızda temassız ödeme özelliğini nasıl aktif hale getirebileceğinizi ve nasıl kapatabileceğinizi anlatacağız. 

Garanti BBVA Bonus Kart Temassız Ödeme Özelliği Nedir?

Temassız ödeme özelliği işlemlerinizi kısa sürede ve kolayca gerçekleştirmenizi sağlayan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde işlemlerinizi sadece kartınızı POS makinesine okutarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Dolayısıyla Garanti BBVA Bonus Kart temassız ödeme özelliği sayesinde kullandığınız kartınızı kimseye vermeden işlem yapabilirsiniz. 

Bu özellik, dikkat edilmesi gerekilen birkaç noktayı da beraberinde getiriyor. Örneğin, temassız ödeme gerçekleştirebilmek için kartınızın üzerinde temassız logosunu görmeniz gerekmektedir. Ayrıca şifresiz işlem gerçekleştirildiği için harcamalarınıza daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Garanti BBVA Bonus Kart Temassız Ödeme Özelliği Açma

Garanti BBVA Bonus Kart temassız ödeme özelliğini açmak istediğiniz durumlarda aşağıda vereceğimiz seçeneklerden birini seçebilirsiniz.

Temassız ödeme özelliğini açmak için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlandığınızda temassız özelliğini açma talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için 444 0 333 numarasını aramanız yeterlidir.

Aynı zamanda kartınızın temassız özelliğini açmak için internet şubesini tercih edebilir, bu özelliği rahatça kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca işleminizi gerçekleştirmek için banka şubesine giderek banka çalışanları sayesinde temassız ödeme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. 

Garanti BBVA Bonus Kart Temassız Ödeme Özelliği Kapama

Temassız ödeme özelliğinin birçok cezbedici özellikleri olmasına rağmen bu özelliklerden kuşkulanan tüketicilerin sayısı da  bir hayli yüksek. Bunların başında temassız ödeme özelliğinin kolaylık sağlama amacıyla şifre istemeden alışveriş yapma imkanı sağlıyor olması geliyor. Tüketiciler bu durumun dolandırıcılığa yol açabileceğini düşünerek kartlarında tanımlı olan temassız ödeme özelliğini kapatma gereği duyabiliyorlar. Garanti BBVA Bonus Kart temassız ödeme özelliğini kapatabilmek için kısaca şu adımları izleyebilirsiniz;

Müşteri Hizmetlerini (444 0 3333) arayarak, iletişim kuracağınız müşteri temsilcisinden kartınıza tanımlı olan temassız ödeme özelliğinin kapatılmasını talep edebilirsiniz. 

Ayrıca yine Garanti BBVA Banka şubesine gidip banka çalışanlarına temassız ödeme özelliğini kapatma talebinizi iletebilirsiniz.

Garanti BBVA internet şubesinden de temassız ödeme özelliğini de kapatmak mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz