Garanti BBVA Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?
14 Kasım 2019 23:49
0
A+
A-

İnsanların farklı ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bir takım farklı bankacılık hizmetleri geliştirilmektedir. Bunlardan birisi de cebe havale olup, para transferi seçeneklerine yeni bir alternatif eklemiştir. Artık normal havale ve EFT haricinde de istediğiniz kişiye para transferi yapabilirsiniz. Garanti BBVA tarafından verilen bu hizmet için parayı gönderdiğiniz kişinin banka hesabının olması ya da banka kartına sahip olması gibi farklı şartlar da yoktur. Buradaki tek şart, para gönderdiğiniz kişinin cep telefonu olmasıdır. Garanti BBVA cebe havale ile ilgili merak ettiğiniz bütün teknik detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Garanti BBVA Cebe Havale Yapma

Garanti BBVA cebe havale yapabilmek için öncelikle bu bankada bir hesabınız olması gerektiğini unutmayın. Bu işlemin temelinde, vadesiz hesabınızdan cep telefonu numarasına para gönderme vardır. Dolayısıyla parayı gönderen kişinin banka hesabının, alacak kişinin ise cep telefonunun olması gerekir.

Garanti BBVA müşterilerine farklı seçenekler sunmaktadır. Cebe havale için internet bankacılığı, ATM ve GarantiPay kullanılabilir. Buralardaki işlemler genel olarak birbirlerine benzer ve yapılması son derece kolaydır. Söz konusu işlemde izlenmesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • Garanti BBVA internet bankacılığına giriş yapın.
  • Para transferleri bölümünden önce havaleyi, daha sonra da cep bank seçeneğine girin.
  • Burada istenen bilgileri eksiksiz olarak girmeniz gerekir. Parayı gönderdiğiniz kişinin T.C. numarası ve telefon numarası ile gönderilecek para tutarını ilgili alanlara yazın.
  • İşlemi onaylayın.

Yukarıdaki adımların sonunda parayı göndermiş olduğunuz kişinin cep telefonuna bir kod gidecektir. Bu kod ile kendisine gelen parayı ATM’lerden çekebilir. Bunun için kartının olmasına gerek yoktur. Kartsız işlemler bölümündeki menüleri kullanarak parayı kolaylıkla çekmesi söz konusudur. Ayrıca banka şubelerinden de bu konuda destek alabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.