Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Akbank Axess Kart İle Başka Hesaba Havale/ EFT Nasıl Yapılır?

Akbank Axess Kart İle Başka Hesaba Havale/ EFT Nasıl Yapılır?

Akbank Axess kullanıcıları kartlarının birçok avantajlarını bilmemektedirler. Bundan dolayı bu yazımızda Akbank Axess kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan biri olan başka bir hesaba nasıl EFT ya da havale yapacakları sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Ayrıca Havale ve EFT işlemleri ile ilgili önemli bilgi vermeye çalışacağız. 

Akbank Axess Kart İle Başka Bir Hesaba EFT Nasıl Yapılır?

EFT’nin nasıl yapılacağından bahsetmeden önce EFT’nin ne olduğunu ve nasıl işinize yarayabileceğinden bahsedeceğiz. Elektronik Fon transferi ya da kısa adı ile E.F.T. Türkiye’de ilk olarak 1 Nisan 1992 tarihinde T.C.M.B. bünyesinde sistemin devreye girmesi ile başlatılmış olup, kısaca iki farklı banka arasındaki TL cinsinden ödemelerin gerçekleştirilmesi işi olarak tanımlanabilir. Kısacası EFT kendi hesabınızdan kendi bankanızdan başka bir banka hesabına para göndermektir. Eskiden EFT işlemleri için ciddi anlamda para kesintileri yaşanıyordu. Artık EFT için o kadar para kesintisi olmuyor. Aksine eğer internet bankacılığı üzerinden eft yaparsanız daha az EFT kesintisi ile karşı karşıya gelebiliyorsunuz. 

  1. EFT işlemleriniz için internet bankacılığı en kolay yoldur. İnternet bankacılığı sayesinde oldukça rahat bir şekilde oturduğunuz yerden para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. 
  2. İnternet bankacılığının yanı sıra eğer isterseniz Akbank Axess kartınız ile birlikte Akbank şubelerine giderek de EFT talimatı verebilmeniz mümkündür. Tek bir talimat ile EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber Akbank ATM’lerine giderek de rahatlıkla EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  3. EFT İşlemlerini ve Havale işlemlerini gerçekleştirmek için mutlaka karşı tarafın IBAN ve HESAP NUMARASI olması gerekmektedir. Başka bir hesaba gönderme hatasıyla karşılaşmamak için mutlaka karşı tarafın hesap numarası ve IBAN numarasını detaylıca almalısınız. 
  4. Anlık ve düzenli EFT ve Havale talimatı Akbank İnternet, Akbank Şube’leri ve 444 25 25 Akbank Telefon Şubesinden verilebilir.
  5. Kredi kartından yapılan anlık ve talimatlı EFT ve Havale işlemleri için yapılan işlemin %3,99’u kadar ve işlem başına 10 TL tahsil edilir. Ücrete BSMV dahildir.
  6. Kredi kartı kullanılabilir limitinizin %100’ü kadar EFT veya Havale işlemi yapılabilir.
  7. Kredi kartından EFT ve Havale işlemlerinde chip-para kazanımı sağlanmamaktadır.

Yukarıdaki bilgilerle birlikte rahatlıkla EFT işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Şimdi gelin sizlerle birlikte HAVALE işlemlerine dokunalım. 

Akbank Axess Kart İle Başka Hesaba Havale Nasıl Yapılır?

Akbank Axess ile başka bir hesaba havale işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız, internet bankacılığı üzerinden para transferleri ve havale kısmını işaretleyebilirsiniz. Aynı şekilde Akbank şubelerinden ve 444 25 25 numaraları üzerinden de havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Havale işlemleri için oldukça az bir kesinti ile karşı karşıya gelmeniz yeterlidir. Kredi kartınızın yüzde yüzü kadar havale işlemleri yapabilmeniz yeterlidir. Ayrıca chip para kazanımını sağlamaktadır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz