7 Şubat 2020 Cuma İstanbul Okullar Kar Tatili mi?

7 Şubat 2020 Cuma İstanbul Okullar Kar Tatili mi?
6 Şubat 2020 18:17
1
A+
A-

İstanbul Okullar kar tatili mi? Valilik açıklama yaptı mı, Okullar tatil oldu mu? işte ayrıntılar. İstanbul’da Kar ve Fırtına Bekleniyor. İstanbul’da 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden alınan son değerlendirmelere göre;

Bugün yağmur şeklinde devam eden yağışların akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmura dönüşmesi beklenmektedir. Cuma günü havanın genellikle parçalı ve çok bulutlu,  akşam saatlerinden itibaren kar yağışının başlayacağı, Cumartesi günü öğle saatlerine kadar kar yağışının devam edeceği tahmin edilmektedir.

Rüzgârın, İstanbul’da Kuzey ve Kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/sa) esmesi bekleniyor. Rüzgârın Cuma gününden itibaren hızını hafifleterek kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklenmektedir.

Hafta sonu gece sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi beklendiğinden il genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin edilmektedir.

Cuma akşam saatlerinde başlayıp Cumartesi öğle saatlerine kadar devam edecek kar yağışının, Avrupa yakası ve güney kıyıları 1 ila 3 cm, Anadolu yakasının iç ve kuzey kesimlerinde 3 ila 5 cm örtü bırakması beklenmektedir.

Meteo Uyarı Kodu: YEŞİL

(Uyarı yapılmasını gerektiren meteorolojik hadise tahmin edilmemektedir.) Kamuoyunun dikkatine saygıyla sunulur. 06.02.2020 Saat 16.30 şeklinde açıklama yapılmıştır. Şu an tatil konusunda valilikten yapılmış bir açıklama bulunmamakla birlikte ilerleyen saatlerde durum değerlendirmesi yeniden yapılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.