Halkbank Açık Hesap Nedir?

  Halkbank açık hesap, vadesiz hesaplarında yeterli bakiye bulunmayan hesap sahiplerine tanımlanan ek hesap üzerinden para transferi, fatura ödemesi gibi bankacılık işlemlerinin yapılmasına hizmet eden bir kredili mevduat hesabıdır. KMH kredili mevduat hesapları uygulamada ek hesap, kredili hesap gibi birçok isim adı altında müşterilere sunulmaktadır. Halkbank’ta müşterilerine bu hizmeti Açık Hesap adı altında sunuyor. Halkbank […]

Halkbank Açık Hesap Nedir?
24 Aralık 2018 14:12 | Son Güncellenme: 12 Mart 2019 18:45
31
A+
A-

 

Halkbank açık hesap, vadesiz hesaplarında yeterli bakiye bulunmayan hesap sahiplerine tanımlanan ek hesap üzerinden para transferi, fatura ödemesi gibi bankacılık işlemlerinin yapılmasına hizmet eden bir kredili mevduat hesabıdır. KMH kredili mevduat hesapları uygulamada ek hesap, kredili hesap gibi birçok isim adı altında müşterilere sunulmaktadır. Halkbank’ta müşterilerine bu hizmeti Açık Hesap adı altında sunuyor.

Halkbank Açık Hesap sahipleri, hesaplarında para olmasa dahi, Halkbank’ın hesaba tanımladığı avans üzerinden para çekebilir hatta para transferi yapabilirler. Nitekim acil para ihtiyacı bulunan bireysel hesap sahiplerinin, kredi başvurusunda bulunması, kredi için masraf ödemesinin de önüne geçilerek bu hesaplar sayesinde çok uygun şartlarda kredi sağlanmaktadır.

Halkbank Açık Hesap Özellikleri

Küçük çaplı nakit ihtiyacına sıkışan bireysel hesap sahipleri için çok iyi avantajlar sunan Halkbank açık hesap hizmetinin birçok iyi özelliği vardır. Bu özellikler;

  • Halkbank tarafından verilen Bank24 banka kartına sahip olan açık hesap sahipleri, hesaplarında güncel bakiye bulunmamasına rağmen hesaplarının eksi bakiyesinden para kullanabilirler.
  • Halkbank açık hesap sahiplerin hesaplarına tanımlanan bakiye üzerinden EFT ve havale işlemi gerçekleştirebilirler.
  • Halkbank’ta yer alan vadesiz TL hesaplarından ödenmesi için otomatik ödeme talimatı verilen faturaların, ödeme gününde hesapta bakiye bulunmasa dahi açık hesap bakiyesinden otomatik ödemesi gerçekleştilir.
  • Açık hesap bakiyesine tanımlanan limitten kullanılan anaparaya, bu bakiyenin kullanıldığı günle orantılı olarak faiz işletilir. Halkbank, açık hesap bakiyesinin kapatıldığı günden itibaren herhangi bir faiz ücreti talep etmez. Ayrıca açık hesap bakiyesinden kullanılan paraların ödemeleri 3’er aylık taksitler halinde yapılabilir.
  • Gün içerisinde açık hesap bakiyesinden kullanılan paralar, mesai saatleri içerisinde hesaba geri yatırılsa dahi bir günlük faiz ücreti işleyecektir.
  • Vadesiz TL hesabına tanımlanana açık hesap limiti, 7/24 kullanılabileceği gibi herhangi bir işlem kısıtlaması yoktur.
  • Halkbank açık hesabı üzerinden kullanılan kredi tutarı için herhangi bir masraf ve komisyon ücreti ödenmesine gerek yoktur.

Halkbank Açık Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır

Halkbank açık hesap başvurusu yapabilmek için öncelikle Halkbank müşterisi olmanız gereklidir. Hali hazırda Halkbank’ta hesabı bulunan hesap sahipleri; Halkbank internet bankacılığını, Halkbank dialog uygulamasını kullanarak yahut kısa bir mesaj ile açık hesap başvurusunda bulunabilirler.

Halkbank açık hesap başvurusunda bulunmak için; “AÇIKHESAP, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Limit” bilgilerini aralarında bir boşluk bırakmak suretiyle yazarak 3452’ye bir kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Sms yolu ile yaptığınız başvurular en geç 1 saat içerisinde sonuçlandırılarak tarafınıza dönüş sağlanmaktadır.

Bu yöntemlerin dışında açık hesap başvurusunda bulunmak ve hesabınıza tanımlanan ek limiti derhal nakit olarak çekmek için şubelerden de başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Açık Hesap Faiz Oranları

Halkbank açık hesap üzerinden kullanılan kredilere, %1.84 anapara faizi işletilmektedir. Ayrıca hesaplanan faiz ücretine uygulanacak vergilerle beraber, anaparanın kullanıldığı gün kadar faiz hesaplanmaktadır.

Halkbank açık hesap ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak ve son faiz oranlarından haberdar olmak için https://www.halkbank.com.tr/4554-acik_hesap sitesine göz gezdirebilirsiniz.

 

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.