Ana Sayfa Kartlar Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Borcu (Ekstre) Taksitlendirme

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Borcu (Ekstre) Taksitlendirme

Kredi kartı ile alışverişlerimizi ödemek artık hepimizin alışkanlığı haline geldi. Hepimizin eli öncelikle kredi kartına gidiyor. Alışverişlerimizin büyük kısmını kredi kartı ile gerçekleştiriyoruz. Kredi kartı kullanımı öyle bir hale geldi ki insanların sahip olduğu kredi kartı sayısı aldı başını gitti. Durum böyle olunca merak edilen ilk şey bu kredi kartlarının borçlarının nasıl ödendiği oluyor. 

Dediğimiz gibi artan kredi kartı kullanımı beraberinde ödenemeyen kredi kartı borçlarını getiriyor. İnsanların birden fazla kredi kartı kullanması, ödemelerini bilinçsizce gerçekleştirmesi veya gelirlerine uygun olmayan limitteki kredi kartlarına yönelmesi kredi kartları borçlarının ödenmez bir hale gelmesine sebep olmakla birlikte ödenemedikçe katlanılmak zorunda kalınıyor. 

Kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşların sayısındaki artışla birlikte kredi kartı kullanıcılarının borçlarının taksitlendirilmesi imkanı sunuldu. Bu sayede müşteriler ödemelerini kolayca gerçekleştirmektedir. Peki taksitlendirme seçeneği nedir? Ziraat Bankası Bankkart Combo kredi kartına sahip olan kullanıcılar kredi kartı borcunu ödemekte zorlanıyorsa taksitlenmeden yararlanabilir mi? Taksitlendirme için nasıl başvurabilir misiniz? Yazımızda bu bilgilere yer vereceğiz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcunu Taksitlendirme Şartları

Öncelikle Ziraat Bankası sadece Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu olanlara değil diğer bankalara kredi kartı borcu olanlara da bir fırsat sunuyor. Sundukları fırsat Birleştiren İhtiyaç Kredisi. Bu kredi sayesinde hangi bankaya borcunuz olduğuna bakmadan kredi kartı borcunuzu ödeme imkanı bulabilirsiniz. 

 Bunun için yapmanız gereken ilk iş kredi kartınızın asgari tutarını ödemek olmalıdır. Bu bir şart değildir ama ödeme imkanınız varsa ödemenizi tavsiye ederiz. Eğer kredi kartı borcunuzun asgari tutarı ödenememiş ise buradaki tek şart borcunuzun takibe alınmamış olmasıdır. 

Kredi Kartı Taksitlendirme Başvurusu Nasıl Gerçekleşir?

Her bankaya borcu olan insanların kredi kartı borcunu ödeme imkanı veren Ziraat Bankası’nda taksitlendirme başvurusunu gerçekleştirmek için öncelikle bir Ziraat Bankası şubesini ziyaret etmelisiniz. Şubeye giderken kimliğinizi ve maaş bordronuzu yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Eğer emekli iseniz e-devlet şifrenizi biliyor olmanız yeterli olacaktır. Geliriniz kredi almak için yeterli değilse bir kefile ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Borcunu ödemek istediğiniz kredi kartının yanınızda olmasına gerek yok. Çünkü bankalarda adınıza kayıtlı olan borcu görebilecek bir sistem mevcut. Sahip olduğunuz borç miktarına göre kredinizin limiti belirlenir ve Genel Müdürlük’ten onay beklenir.     

Kredi alabilmek için borcu olan kartınızın iptal edilmesi gerekmektedir. Eğer onay alırsanız borçlu olduğunuz bankadan toplam kapama bakiyesini gösterir belge almalısınız. Bu belgeyi de başvuruda bulunduğunuz Ziraat Bankası şubesine teslim etmelisiniz. 

Banka alacağınız krediyi doğrudan borçlu olduğunuz bankaya gönderir. Bu durumda ekstra masraflar aldığınız krediye dahil edilir. Bu anda kredi kartı borcunuz kapatılarak tek borçlu olduğunuz yer Ziraat Bankası oluyor. Eğer yine de bir kredi kartı sahibi olmak isterseniz Ziraat Bankası size yeni bir kredi kartı önerebiliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz