Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Garanti BBVA Bonus Kart İle Başka Hesaba Havale ve EFT Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bonus Kart İle Başka Hesaba Havale ve EFT Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bonus kart ile birlikte havale ve eft gibi önemli işlemleri gerçekleştirebilmeniz de mümkün olacaktır. Garanti BBVA Bonus kart sahiplerinin en çok sorduğu sorulardan biri de kart ile birlikte nasıl havale ve EFT işlemlerini yapabileceğiniz sorusudur. Bu da önemli bir noktalardan bahsedeceğiz. 

Garanti BBVA Bonus Kart İle Başka Hesaba EFT Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bonus kart ile nasıl EFT yapabileceğinizden bahsetmeden önce sizlere EFT’nin ne demek olduğundan bahsedeceğiz. Elektronik Fon transferi ya da kısa adı ile E.F.T. Türkiye’de ilk olarak 1 Nisan 1992 tarihinde T.C.M.B. bünyesinde sistemin devreye girmesi ile başlatılmış olup, kısaca iki farklı banka arasındaki TL cinsinden ödemelerin gerçekleştirilmesi işi olarak tanımlanabilir.

EFT demek başka bir bankada bulunan hesaba para göndermek demektir. Eskiden EFT işlemlerinizde bankalar ciddi anlamda komisyon ücretleri almaktaydı. Ama artık BDDK’nın yaptığı yeniliklerle birlikte kesinti ücretleri oldukça az miktara indirilmiştir. Eğer ödemelerinizi internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirirseniz, daha az komisyon ile karşı karşıya gelmeniz mümkündür. 

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA ATM’lerinden gerçekleştirilen kredi kartından havale/EFT işlemleri için, %4,00 + 10 TL ücret alınacaktır. Bu ücretlere BSMV+KKDF dahildir.

Uygulama için geçerli tutar limitleri aşağıdaki gibidir:

Günlük en fazla yapılabilecek işlem tutarı 5.000 TL olmaktadır. 5000 TL’den daha fazla miktar EFT için kabul edilmemektedir. 

İnternet Bankacılığı Üzerinden: İnternet Bankacılığı üzerinden para göndermek isterseniz başka bir hesaba havale kısmını tıklayarak başka bankanın hesabını oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte IBAN ve hesap numarasını karşı tarafın almanız gerekmektedir. Göndereceğiniz miktarı da belirledikten sonra direkt olarak gönder kısmına tıklayabilirsiniz. Dakikalar içerisinde para gönderme işleminiz tamamlanmış olur.

ATM Üzerinden: ATM üzerinden para göndermek istiyorsanız belli bir komisyon ücreti kesintileri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. ATM’den para gönderme kısmına geliniz ve başka bir hesaba kısmını tıklayınız. Oraya para göndereceğiniz kişinin IBAN numarasını yazdıktan sonra göndermek istediğiniz miktarı da yazmanız gerekmektedir. 

Telefon Bankacılığı İle: Garanti BBVA müşteri hizmetleri numarasını arayarak oldukça hızı bir şekilde para gönderme işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır. Bu işlemde de yine karşı tarafın IBAN numarası oldukça önemlidir. 

Garanti BBVA Bonus Kart İle Başka Hesaba Havale Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bonus kartınız üzerinden başka hesabınıza havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemleri demek Garanti BBVA’ya ait başka bir hesaba para göndermek demektir. Havale yaptığınız zaman EFT’ye göre daha az komisyon ücreti alınmaktadır. EFT için sizden alınan komisyon miktarının tam yarısı kadar sizlerden komisyon ücreti alınmaktadır. Havale işlemleri içinde para göndereceğiniz hesabın IBAN ve Hesap Numarası olması gerekmektedir. Çünkü havale ve eft işlemlerinizi bu numara üzerinden yapmanız mümkündür. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz