Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Dubai Vizesi Nasıl Alınır? Dubai Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Dubai Vizesi Nasıl Alınır? Dubai Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Hem turistik hem ticari ve daha birçok farklı sebepten dolayı insanlar tarafından tercih edilen yerlerden biri olan Dubai’ye farklı şekillerde girişler yapmak mümkün. Bu girişler kişinin hangi amaçla Dubai adlı ülkeye gittiğine göre değişkenlik göstermektedir. Dubai genel olarak 30 ya da 90 günlük girişlerde misafir girişi gerçekleştirmektedir. Peki Dubai vizesi nasıl alınır? Dubai vizesi başvuru ücreti ne kadardır? Dubai vizesi almak için gerekli olan belgeler hangileridir? Dubai vizesi almak için gerekli olan başvuru şartları nelerdir? Bu ve buna benzer sorular hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai’ye seyahat, 30 günlük çoklu ya da teknik giriş ya da 90 günlük çok da ya da tekli giriş ile gerçekleştirilir. Turistik, ticari ya da aynı ziyareti gibi durumlar söz konusu olduğu zaman genellikle insanlar 30 günlük tekli ya da çoklu girişleri tercih ederler. Bu girişleri sağlamak istiyorsanız Dubai konsolosluğunun dijital web sitesi üzerinden vize başvuru belgesini doldurmanız gerekiyor. Vize başvuru belgesi, ilgili dil üzerinden  el yazısı ve büyük harf ile doldurulmalıdır. Bundan sonra ise vize başvuru türüne bağlı olarak evraklar doldurulmalıdır. İnternet üzerinden almış olduğunuz randevu tarihinde ofis tarafından görevlendirilmiş olan bize başvuru merkezlerine gidilmek zorunludur. Bundan sonra ise bize başvur dosyası konsolosluğa ulaştırılır.

Dubai Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Dubai vizesinin süresine ve giriş sayısına göre Dubai vizesi başvuru ücreti değişmektedir. Aynı zamanda express başvuruda fiyat farkını arttırmaktadır. İnsanlar genel olarak 30 günlük tek giriş Vize başvurusunu tercih eder. Bunun yanında 30 günlük çoklu giriş ve 90 günlük tekli ya da çoklu giriş de tercih edilebilir. Ücretler dolar üzerinden alınır. eğer doldurmuş olduğumuz belgenizde bir sıkıntı olursa ve bu sıkıntı sonucunda vize başvurunuz reddedilirse ödemiş olduğunuz bize başvuru ücreti size geri ödenmez. Bu yüzden vize başvurusunu doldururken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir.

Dubai Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Hangileridir?

Dubai’ ye gidiş nedeniniz eve kalmış sürenize göre almanız gereken vize değişebilir. Ancak her vizede ortak olan bazı belgeler vardır. Peki Dubai vizesi almak için gerekli olan bu belgeler hangileridir? İşte Dubai vizesi almak için gerekli olan belgeler:

 • Seyahat sonrasında 6 ay geçerliliği olan ve içinde 2 adet boş sayfası bulunan bir pasaport
 • Vize başvuru formu (Ancak bu bize başvuru formunun İngilizce olarak hazırlanması gerekmektedir)
 • 2 adet kişiye ait nüfus cüzdan fotokopisi
 • İngilizce olarak hazırlanmış bundan vize başvuru dilekçesi
 • İçinde en az 3 bin TL bakiye bulunan ve son 3 aya ait olan banka hesap dökümanları
 • Tapu, ruhsat, ehliyet ve belge fotokopileri gibi kişinin maddi durumunu gösteren belgeler
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • 30 bin Euro teminatlı bulunan seyahat sağlık sigortası
 • Dubai’ye yanına gideceğimiz kişiden alınması gereken 1 adet davetiye belgesi
 • Konaklama yapılacak yer ile ilgili belgeler
 • Uçak biletleri
 • Kişinin statüsüne ve işine göre hazırlanması gereken ek belgeler

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi ortalama olarak 1 hafta içinde vize sahibi olan kişiye ulaştırılmaktadır. Ancak çok yoğun bir zamana denk gelirseniz ya da resmini bir tatil zamanında bizi almaya çalışırsanız bu süre biraz daha uzayabilir. Eğer böyle sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız seyahat planından 10 gün önce vize başvurusu yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz