Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

 

Şekerbank kredili mevduat hesabı (KMH), vadesiz TL hesabında yeterli bakiyesi bulunmayan hesap sahiplerinin,  hesaplarına tanımlanan kredi miktarı kadar harcama yapabilmelerine imkan veren bir banka hesabıdır. Acil nakde ihtiyacı bulunan Şekerbank müşterileri, kredili mevduat hesaplarına tanımlanan ek limit sayesinde herhangi bir işleme gerek olmaksızın nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri ve Avantajları

Şekerbank kredili mevduat hesabının müşterilerine sağladığı özellik ve avantajlar şu şekildedir;

  • Şekerbank vadesiz TL hesabında yeterli bakiyesi bulunmayan hesap sahipleri, kredili mevduat hesabı kapsamında hesaplarına tanımlanan ek limitten kısa vadeli nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler.
  • Vadesiz mevduat hesabı üzerinden yapılan EFT ve havale işlemlerini, hesaplarında yeterli miktarda para olmayan Kredili mevduat hesabı sahipleri, işlemlerini kredi bakiyelerinden yapabilirler.
  • Şekerbank kredili mevduat hesabına tanımlanan ek bakiye tutarını, herhangi bir Şekerbank ATM veya şubesinden istediğiniz gibi çekebilirsiniz.
  • Şekerbank tarafından banka hesabınızda bulunan parayı kullanabilmeniz için verilen banka kartınızı, Kredili mevduat hesabınıza tanıtmanıza gerek kalmadan; kart ile alışveriş yapmanıza izin veren tüm mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.
  • Aylık düzenli olarak ödenmesi için ödeme talimatı verdiğiniz fatura, kira ve diğer ödemeleriniz için kredili mevduat hesabınızdan da talimat vererek hesabınızda para olmadığı dönemlerde dahi ödemelerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bir nevi Şekerbank hesap sahiplerine tanımlanan mini bir kredi gibi olan kredili mevduat hesabı için; herhangi bir dosya masrafı, komisyon ücreti ödemeniz gerekli değildir.
  • Kredili mevduat hesabının bir defa tanımlanmasından sonra hesabınıza tanımlanan krediyi kullanmak için tekrardan başvuru yapmanıza yahut onay almanıza gerek yoktur. Hesabınız aktif hale geldikten sonra istediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz.
  • Kredili mevduat hesabı, kısa süreli nakit ihtiyacını karşılamaya yönelik olduğundan, kredili mevduat hesabından kullandığınız bakiye tutarını yakın bir zamanda ödeyebilecek gücünüz yok ise; taksitli kredi seçeneklerine göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabına Nasıl Başvurulur?

Şekerbank kredili mevduat hesabı başvurularını en yakın Şekerbank şubelerinden yahut 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank çağrı merkezini arayarak yapabilirsiniz. Şekerbank çağrı merkezini aradıktan sonra sırasıyla 2 ve 5 rakamlarını tuşlayarak kredili mevduat hesabı ile ilgilenen birime bağlanabilirsiniz.

Şekerbank kredili mevduat hesabı için yapacağınız başvurular genellikle 1 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde hesabınıza tanımlanan bakiye tutarını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı ve Masrafları

Şekerbank, kredili mevduat hesabı açtığı müşterilerinden herhangi bir hesap ücreti, masrafı talep etmemektedir. Şekerbank vadesiz TL hesabına tanımlanan kredili mevduat bakiyesini kullanmanız halinde en fazla %2.25 faiz oranı üzerinden kullandığınız anaparaya faiz işleyecektir. Anapara faizi, parayı kullandığınız günle orantılı olarak hesaplanacak olup hesabınızın eksi bakiyesini kapattığınız günden itibaren anaparaya işleyen faiz kesilir. Ayrıca kredili mevduat hesabından kullanılan bakiyeler için o aya ilişkin işleyen faizler, gelecek ay ekstresine yansıtılarak hesap sahiplerinden tahsil edilir.

Şekerbank kredili mevduat hesabı ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/bireysel-krediler/kredilimevduathesabi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz