Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? TEB Bonus Kart İle Başka Hesaba Havale EFT Nasıl Yapılır?

TEB Bonus Kart İle Başka Hesaba Havale EFT Nasıl Yapılır?

TEB Türkiyenin en çok kullanılan bankalarından biri olmaktadır. Açılımı ise Türkiye Ekonomi Bank’tır. TEB’in müşterilerine sunduğu kartlarından biri de Bonus kart olmaktadır. Birçok tüketici hangi işlemleri yapabileceğini merak etmektedir. Bizler de bu yazımızda TEB Bonus Kartın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan Havale ve EFT işlemlerinden bahsedeceğiz. 

EFT ve havale işlemlerinden bahsetmeden önce sizlere önemli bir uyarı yapmakta fayda olduğunu düşünmekteyiz. EFT ve Havale işlemleri için önceleri sizlerden yüklü miktarlarda komisyon ücreti talep edilmekteydi. Ama Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu sayesinde alınan komisyon ücretlerinde ciddi düşüş yaşandı. Artık internet bankacılığı üzerinden EFT işlemleri gerçekleştirmek isterseniz sadece 1 TL ödemeniz yeterli olacak. Bunun dışında ATM üzerinden EFT işlemleri gerçekleştirmek isterseniz 3 TL, telefon ve diğer yerlerden EFT işlem ücreti ise daha fazla miktarlarda olacaktır. Havale işlem ücreti ise EFT işlem ücretlerinin sadece yarısı kadar miktarda olmaktadır. Şimd gelin sizlerle birlikte EFT işlemlerinin ne olduğundan ve nasıl yapıldığından bahsedelim.

TEB Bonus Kart İle Başka Hesaba EFT Nasıl Yapılır?

EFT’yi nasıl yapacağınızdan bahsetmeden önce ne olduğundan bahsedelim. Elektronik Fon transferi ya da kısa adı ile E.F.T. Türkiye’de ilk olarak 1 Nisan 1992 tarihinde T.C.M.B. bünyesinde sistemin devreye girmesi ile başlatılmış olup, kısaca iki farklı banka arasındaki TL cinsinden ödemelerin gerçekleştirilmesi işi olarak tanımlanabilir.

TEB İnternet Bankacılığı: TEB internet bankacılığı üzerinden EFT işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır. CEPTETEB’teki hesaplarınız arasında havale ve Türkiye’de yer alan herhangi bir banka hesabına EFT (Elektronik Fon Transferi) işlemlerinizi; CEPTETEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil Uygulaması, 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi ve TEB Şubeleri’nden kolayca ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Havale ve EFT ile para transferinizi, CEPTETEB İnternet Şubesi’nde vadesiz hesabınızdan veya kredi kartınızdan anında gerçekleştirebileceğiniz gibi dilerseniz ileri tarihli veya düzenli transfer talimatı da verebilirsiniz. Havale işlemleri 7 gün 24 saat, EFT işlemleri CEPTETEB İnternet Şubesi’nden hafta içi 09:00-17:15 saatleri arasında gerçekleştirilebilmektedir.*

Alıcıya ait IBAN’ı biliyorsanız, başka herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymadan havale işleminizi, Alıcı Adı-Soyadı bilgisiyle birlikte de EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

TEB Bonus Kart İle Başka Hesaba Havale Nasıl Yapılır?

Havale işlemleri de aynı bankanın başka hesabına havale yapmak demektir. Hesaplar arası havale işlemleri için internet bankacılığı işlemlerini kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden rahatlıkla başka bir hesaba havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet bankacılığı sistemine girip oradan para gönder kısmına girmelisiniz. Göndereceğiniz kişinin IBAN numarasını almanız gerekmektedir. IBAN numarası ile birlikte rahatlıkla göndermek istediğiniz kişiye havale işlemleri ile birlikte para gönderebilmeniz de mümkün olacaktır. Böylelikle dakikalar içerisinde karşı tarafa paranız gönderilmiş olacaktır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz