Enpara.com Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

Enpara.com Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?
15 Kasım 2019 00:03
1
A+
A-

Enpara.com ya da daha kısa ifade ile Enpara, QNB Finansbank’a bağlı bir dijital banka olarak tanımlanabilir. Şubesi olmayan bu banka ile ilgili işlemler QNB Finansbank ATM’leri üzerinden yapılmaktadır. Enpara tarafından verilen hizmetler, bankacılık sektöründe alışkanlıkların dışına çıkılacağını göstermesi açısından çok önemlidir. Bu banka tarafından verile cebe havale hizmeti için de benzer ifadeleri kullanmak mümkündür. Bu yazımızda Enpara.com cebe havale nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Enpara.com Cebe Havale

Cebe havale, herkes tarafından kullanılabilen bir para transferidir. Buradaki işlemde, vadesiz hesapta bulunan para bir cep telefonu numarasına havale edilir. Paranın gittiği kişi ise bunu ATM’den çekebilir. Herhangi bir zaman sınırı olmamasından dolayı, en acil durumlarda, mesai saatlerine takılmadan para göndermeyi mümkün hale getirir. Bu bakımdan son derece önemli bir işlem olduğu söylenebilir. Enpara.com cebe havale için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak Enpara uygulamasına ya da internet bankacılığına giriş yapılır.
  • Buradan vadesiz hesaba gelinir ve para transferi bölümüne geçiş yapılır.
  • Alıcı olarak cep telefonu numarası seçeneği seçilir.
  • Alıcının cep telefonu numarası ve gönderilecek miktar yazılır. İşleme onay verilerek para gönderme gerçekleştirilir.

Para transferi tamamlandıktan sonra alıcıya SMS ile bir referans kodu gönderilir. Bu kod para çekerken kullanılmaktadır. Ayrıca ilgili kişi kendisine para geldiğini bu sayede anlamış olur. Enpara cebe havale işlemi sonucunda gönderilen paranın 24 saat içinde çekilmesi gerekir. Aksi takdirde gelen, göndericinin hesabına tekrardan aktarılır. Bunun haricinde parayı gönderen kişinin işlemi iptal ettirmesi söz konusu değildir.

Cebe Havale İle Gelen Para Nasıl Çekilir?

Cebe havale ile gelen paranın çekilmesi için QNB Finansbank ATM’si kullanılır. ATM’deki kartsız işlemler menüsüne girilerek ilgili menülerden para çekilebilir. Bu işlem esnasında göndericinin cep telefonu numarası, alıcının cep telefonu ve kimlik numarası ile telefona gelen referans kodun ilgili alanlara girilmesi gerekir.

Enpara cebe havale ile ilgili bazı limitler vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Günde en fazla 2 işlem ve toplamda 500 TL
  • Haftada en fazla 4 işlem ve toplamda 1.000 TL
  • Ayda en fazla 6 işlem ve toplamda 1.500 TL
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.