Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Mısır Vizesi Nasıl Alınır? Mısır Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Mısır Vizesi Nasıl Alınır? Mısır Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Nasıl yapıldığı dünyaca merak edilen piramitlere ev sahipliği yatmakta olan Mısır’ın resmi ismi, Mısır Arap Cumhuriyeti’dir. Başkenti Kahire olan ve cumhuriyetle yönetilen bu Arap ülkesinde halkın çoğunluğu Müslüman Arap’lardan oluşur. Mısır’a gitmek isteyen Türk vatandaşları, Mısır vizesi edinmek zorundadırlar. Peki Mısır vizesi nasıl alınır? Mısır vizesi başvuru ücreti ne kadardır? Mısır vizesi almak için gerekli olan belgeler nelerdir? Mısır vizesi almak için gereken başvuru şartları nelerdir? Bu ve bunun gibi konularda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesi almak için iki yola başvurabilirsiniz. İlk yol olarak doğrudan konsolosluğuna gidip başvuru yapabilirsiniz. ikinci olarak ise yetkilendirilmiş bize acentalarına gidip oralardan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. İki yerde de size bir başvuru formu verilecektir. bu başvuru formunu eksiksiz ve hatasız bilgilerle doldurmanız zorunludur. Aynı zamanda Mısır’a ne için gideceğinizi ve ne kadarlık bir süre için gideceğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra size belirtilmiş olan Mısır vizesi başvuru ücretini ödemelisiniz. eğer yardım alırsanız konsolosluk ya da yetkilendirilmiş vize acentaları sizden ek bir ücret talep edebilirler. Bu istenilenleri yerine getirdikten sonra vize başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

 Mısır Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Mısır vizesi başvuru ücreti, dönem dönem değişebildiği için net bir sayı vermek mümkün olmuyor. Ayrıca Mısır vize ücreti, Mısır’a ne kadarlık bir süre için gidildiğine ve ne için gidildiğine göre değişebilmektedir. Ancak ücretleri Ortalama olarak baktığımız zaman 105 ile 700 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Mısır vizesi ne başvurmadan önce konsolosluktan veya yetkilendirilmiş vize acentalarından güncel bilgi edinebilirsiniz.

Mısır Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır vizesi almak için gerekli olan evraklar, Mısır’a ne kadarlık bir süre için gideceğinize ve ne için gideceğinize göre değişmektedir. Ancak herkes için ortak olan bazı evraklar mevcuttur. Peki Mısır vizesi almak için gerekli evraklar hangileridir? İşte Mısır vizesi almak için gerekli olan evraklar:

 • Seyahat sonrasında 6 ay geçerliliği olan ve içinde 2 adet boş sayfası bulunan bir pasaport
 • Vize başvuru formu (Ancak bu bize başvuru formunun İngilizce olarak hazırlanması gerekmektedir)
 • 2 adet kişiye ait nüfus cüzdan fotokopisi
 • İngilizce olarak hazırlanmış bundan vize başvuru dilekçesi
 • İçinde en az 3 bin TL bakiye bulunan ve son 3 aya ait olan banka hesap dökümanları
 • Tapu, ruhsat, ehliyet ve belge fotokopileri gibi kişinin maddi durumunu gösteren belgeler
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • 30 bin Euro teminatlı bulunan seyahat sağlık sigortası
 • Mısır’a yanına gideceğimiz kişiden alınması gereken 1 adet davetiye belgesi
 • Konaklama yapılacak yer ile ilgili belgeler
 • Uçak biletleri
 • Kişinin statüsüne ve işine göre hazırlanması gereken ek belgeler.

Sizden istenilen bu belgelerin bir poşet dosya içinde bulunması gerekmektedir.

 Mısır Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Mısır vizesi sahibi olmak istiyorsanız öncelikle yerine getirmeniz gereken bazı şartlar vardır. Bu şartların ilki ve en önemlisi, konsolosluk veya yetkilendirilmiş bizi acentaları tarafından sizden istenilmiş olan başvuru formunu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmaktır. Başvuru formunda bir hata ya da eksik bulunduğu zaman vize başvurunuz iptal edilebilir. Bu yüzden başvuru belgesini doldurduktan sonra birkaç kez daha kontrol edebilirsiniz. Bize sahip olmanın ikinci şartı ise, size belirtilmiş olan bize başvuru ücretini ödemenizdir. vize başvuru ücretini ödemediğimiz zaman konsolosluk ya da yetkilendirilmiş bize acentaları vize başvurunuzu değerlendirmeye almaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz