Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? TEB Kredili Mevduat Hesabı

TEB Kredili Mevduat Hesabı

 

TEB Kredili mevduat hesabı, Vadesiz TL hesabına tanımlanan kredi hesabından yeterli bakiye olmasa dahi harcama yapılmasına olanak veren bir hesap türüdür. TEB kredili mevduat hesabı sadece CEPTETEB müşterilerine özel olarak sunulmaktadır. Bu kapsamda CEPTETEB müşterisi olan kişiler, kısa bir işlem ile kredili mevduat hesaplarını aktif hale getirebilir ve hesaplarında yeterli miktarda bakiye olmadığı zamanlarda dahi ödemelerini yapabilirler.

TEB Kredili Mevduat Hesabının Özellikleri ve Avantajları

Türk Ekonomi Bankası vadesiz TL hesabına tanımlanan ek bakiyeyi ifade eden kredili mevduat hesabı nitekim bir nakit avans kredisidir. Ancak kredili mevduat hesabı açtırmak için herhangi bir komisyon, dosya ve sigorta masrafı ödemeniz gerekmediği için bir krediden daha değerli olan kredili mevduat hesabı, hesap sahiplerine birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz.

  • CEPTETEB uygulaması üzerinden kredili mevduat hesabının tanımlandığı hesaptan ödenmesi için talimat verilen fatura borçlarının, ödenme tarihi geldiğinde hesapta yeterli bakiyeniz bulunmasa dahi kredili mevduat hesabı bakiyenizden otomatik ödeme yapılır.
  • TEB kredili mevduat hesabına tanımlanan ek limit tutarını, istediğiniz şube veya ATM’den nakit olarak çekebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir nakit çekme işlemi yapmadan TEB kart ile anlaşmalı mağazalardan alışveriş yaparak da ek bakiyenizi kullanabilirsiniz.
  • TEB vadesiz TL hesabınıza tanımlanan kredi bakiyesinden kullanmanız halinde vadesiz hesabınız eksi bakiyeli olarak gözükecektir. Nitekim vadesiz TL hesabınıza gelen yahut yatırılan tüm paralar eksi bakiyeden düşülerek ilk olarak borcunuz kapatılır.
  • Vadesiz TL hesabından çekilen kredi bakiyesi, aynı gün içerisinde hesaba geri yatırılsa dahi kullandığınız anaparaya bir günlük faiz işletilir. Ayrıca kredi limitinizi kullanmanız halinde Vadesiz TL hesabınıza gelen tüm paralar, bir gün gecikmeli olarak hesabınıza aktarılır.
  • Teb kredili mevduat hesabına ilgili dönem için işletilen faiz tutarı, ilgili aya ilişkin tahakuk ettikten sonra diğer ayın ekstresi ile beraber hesap sahibinden tahsil edilir.

TEB Kredili Mevduat Hesabına Nasıl Başvurulur?

Türk Ekonomi Bankası kredili mevduat hesabına başvurmak için öncelikle CEPTETEB müşterisi olmanız gereklidir. Hali hazırda CEPTETEB müşterisi olan kişiler, internet bankacılığı veya mobil bankacılığı kullanarak kredili mevduat hesaplarını açtırabilirler. CEPTETEB üzerinden yapılan kredili mevduat hesabı başvurusu kabul edilen başvuru sahipleri, hesaplarını aktif hale getirebilmek için aşağıdaki belgeleri en yakın TEB şubesine sunmaları gereklidir.

  • Nüfus kimlik fotokopisi yahut yabancılar için Pasaport belgesi
  • Başvuru sahibinin gelir düzeyini gösteren gelir belgesi
  • Maaşlı olarak bir yerde çalışan kişilerin gelirlerini gösteren maaş bordrolarını,
  • Serbest meslek erbabı olarak faaliyet gösteren kişilerin son 3 yıl içerisinde yaptıkları faaliyetleri gösteren aksiyon çizelgesi, vergi levhası ve ticari defterleri

Bu belgeler dışında başvuru sahibinin niteliğine göre TEB tarafından ek belgeler istenebileceğini de unutmayınız.

TEB Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı ve Masrafları

TEB kredili mevduat hesabı açmak için herhangi bir ad altında ücret talep etmez. Ancak kredili mevduat bakiyesinden kullanılan bakiyeler için %2.25 faiz oranı üzerinden faiz işletilir. Türk Ekonomi Bankası, bu faiz ücreti dışında müşterilerinden herhangi bir talepte bulunmaz, sadece ekstrelerinin e-posta yoluyla gönderilmesini isteyen hesap sahipleri bir miktar hizmet ücreti ödeyebilirler.

TEB kredili mevduat hesabı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve internet bankacılığı aracılığıyla başvuru yapmak için https://www.teb.com.tr/sizin-icin/kredili-mevduat-hesabi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz