Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Enpara ATM’den Kartsız Para Yatırma ve Para Çekme

Enpara ATM’den Kartsız Para Yatırma ve Para Çekme

Enpara kullanıcıları ATM’den nasıl kartsız para yatırabileceklerini ve para çekebileceklerini merak etmektedirler. Bu yazımıza Enpara kullanıcılarına önemli bilgiler vereceğiz. Aşağıda verdiğimiz adımları iyi bir şekilde tekrarlarsanız dakikalar içerisinde para yatırma ve para çekme işleminizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır. 

Bu yazımızda müşterilerin en çok merak ettiği konulardan biri olan ATM’den kartsız para yatırma ve para çekme işlemleri konusunda önemli bilgiler vereceğiz. Ama sizlere bunları bahsetmeden önce mutlaka dikkat etmeniz gereken bir konudan bahsedeceğiz. Kesinlikle tanımadığınız insanlardan bankamatik sırasında yardım istememeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri ya da banka görevlilerinden yardım isteyebilirsiniz. Bunun dışında kimseden yardım istememeniz gerektiğini unutmayınız. 

Enpara ATM’den Kartsız Para Yatırma

Enpara ATM’den kartsız para yatırmak için aşağıda yer alan adımları uygularsanız dakikalar içerisinde para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

 1. Öncelikle Atm üzerindeki “Giriş” tuşuna basılır ve “Türkçe” seçilir.
 2. Kartsız işlemlerden hesaba para yatırma seçeneğine basın.
 3. Hesap numarasını ve ardından T.C. kimlik numaranızı girin.
 4. Çıkan ekrandaki bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra yatırılacak tutarı ekrana yazın.
 5. Telefon numaranızı girin.
 6. Telefonunuza bir şifre gelecek ve bu şifreyi ekrana yazın.
 7. Parayı, para yatırma bölümüne yerleştirin.

Bu işlemin ardından para gönderme/yatırma işlemi tamamlanmış olacaktır. Bu işlemler QNB Finansbank ATM’lerinden yapılmaktadır. Ayrıca para yatırma limiti 19.900 TL, çekme limiti ise 1.500 TL’dir.

Enpara ATM’den Kartsız Para Çekme

Enpara ATM’den kartsız para çekmek istiyorsanız aşağıda yer alan maddeleri uygun bir şekilde uygularsanız, kartsız para çekebilmeniz mümkün olacaktır. 

 1. Enpara mobil uygulamasına giriş yapın.
 2. Karekod bölümünden para çekme tuşuna basın.
 3. Parayı çekeceğiniz hesabı belirleyin ve çekmek istediğiniz tutarı girin.
 4. Son olarak ATM’de 8 tuşuna basın ve çıkan QR kodunu telefonun açılan kamerasına okutun.

Bu işlemlerin ardından paranızı alabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, bu işlem için banka müşterisi olunması gerekir. 7 gün 24 saat boyunca kartsız para çekme işlemlerinizi Enpara ATM’lerinden sorunsuz bir şekilde yukarıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz