Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? İş Bankası Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

İş Bankası Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

Para transferi seçeneklerinden birisi olan cebe havale, özellikle banka hesabı olmayan kişiler için geliştirilmiştir. Bu yöntem sayesinde İş Bankası hesabınızdan, istediğiniz kişinin cep telefonu numarasına havale yapabilirsiniz. Peki, İş Bankası cebe havale nasıl yapılır, nelere dikkat edilmesi gerekir, gönderilen parayı alıcı nasıl çeker? Bu ve benzer soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İş Bankası Cebe Havale

İş Bankası üzerinden farklı birinin cep telefonu numarasına havale yapmak için öncelikle İş Bankası’nda bir vadesiz hesabınızın olması gerekir. Bu şart sağlandıktan sonra ise aşağıdaki adımları sırası ile takip ederek cebe havale yapabilirsiniz:

  • İş Bankası internet şubesine gidin ve gerekli bilgileri yazarak sisteme giriş yapın.
  • Buradan Para Aktarma menüsüne girin.
  • Açılan seçeneklerden havaleyi seçin ve sonraki adıma gidin.
  • Buradaki seçeneklerden ise Cebe seçeneğini seçin.
  • Açılan ekrandaki ilgili yerlere alıcının T.C. kimlik numarası, telefon numarası ve gönderilecek tutarı yazın.
  • Sağ alt köşede yer alan Devam butonuna basın ve işlemi onaylayarak tamamlayın.

Buradaki adımları takip ederseniz, havale işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Bahse konu işlem, sıradan bir havale ile benzer özellikleri taşır ama çok daha işlevseldir.

Cebe havale olarak gelen paranın alınması için herhangi bir banka hesabı olmasına ya da banka kartı bulunmasına gerek yoktur. Herhangi bir bankamatiğe gidilerek para çekilebilir. Para çekmek için cep telefonunuza gelen referans kodunu sisteme girmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde gelen para ATM’den rahatlıkla çekilebilir.

İş bankası cebe havale işleminin nasıl yapılacağı yukarıda genel hatları ile anlatılmıştır. Söz konusu işlem benzer şekilde ATM’den ya da mobil uygulama üzerinden de yapılabilir. Bunlarda da benzer adımların izlenmesi yeterli olacaktır. Dikkatli bir şekilde adımlar takip edilerek, cebe havale yapılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz